okruchyporankaDzieciństwo to zazwyczaj najbardziej beztroski i najcudowniejszy okres w życiu człowieka. Prezentowana od 26 października w Galerii ŁTF wystawa „Okruchy poranka”, autorstwa Mirosława Araszewskiego jest sentymentalną i osobistą podróżą artysty do lat dziecięcych.

   
Oto, co sam autor mówi na temat wystawy:
Każdy ma w swojej pamięci jakieś „kiedyś”. To czas minionych lat dziecięcych. Powrót do tamtych dni pozostał jedynie we wspomnieniach. Jakieś kamyki, lalki, kasztany, piórka. Świat pełen przygód i tajemnic. Wielkie radości i bolące cierpienia. Szalone beztroskie zabawy. Małe smutki i gorzkie rozczarowania. Barwy dzieciństwa, które w nas drzemią i do których powracamy z sentymentem i wspominamy z nostalgią to „kiedyś”. Takie przymglone okruchy poranka. Ta wystawa jest dedykowana nam wszystkim, bo każdy z nas był dzieckiem.

Wystawę można oglądać do 8 listopada br.

Mirosław Araszewski – członek ZPAF, absolwent Wydziału Operatorskiego PWSFTviT w Łodzi. Obecnie dr hab., Profesor Wyższej Szkoły Sztuki i Projektowania w Łodzi, prorektor, kierownik katedry Fotografii. Prowadzi Pracownię Fotografii Interdyscyplinarnej, zajmuje się fotografią kreacyjną i użytkową, specjalizuje się w fotografii artystycznej i użytkowej w działach reklamy, mody i przemysłu, autor kilkunastu wystaw indywidualnych.

 
Okruchy Poranka Mirosława Araszewskiego Okruchy Poranka Mirosława AraszewskiegoOkruchy Poranka Mirosława Araszewskiego Okruchy Poranka Mirosława Araszewskiego
Okruchy Poranka Mirosława AraszewskiegoOkruchy Poranka Mirosława Araszewskiego Okruchy Poranka Mirosława AraszewskiegoOkruchy Poranka Mirosława Araszewskiego Okruchy Poranka Mirosława AraszewskiegoOkruchy Poranka Mirosława Araszewskiego

 

PODZIEL SIĘ
POWIĄZANE POSTY
IMG_6494
Fotografia – techniki szlachetne (foto)
Obywatel miasta Łodzi – Jan Machulski (foto)
glowne_foto_87
Doroczna Wystawa Łódzkiego Okręgu ZPAF (foto)

ZOSTAWIĆ KOMENTARZ

*