Centrum Kultury Młodych uzyskało dofinansowanie z Narodowego Centrum Kultury w ramach programu „Kultura w sieci” na realizację projektu „OKNO NA KULTURĘ”. OKNO na KULTURĘ to innowacyjny projekt, odbywający się w całościowo sieci, podczas którego zaprezentujemy różnorodną twórczość wyjątkowych artystów.

„Rozgrzana słońcem Hiszpania”, „Góralski Zaśpiew”, czy „Pociąg do orientu”  to nazwy kojarzące nam się z cudownymi wakacjami, na które wszyscy tak bardzo czekaliśmy…

Centrum Kultury Młodych jak zawsze odpowiada na potrzeby i tym razem także przygotował coś specjalnego!

OKNO na KULTURĘ to projekt realizowany ON-LINE, który pozwoli widzom w domowych zaciszu obejrzeć koncerty lokalnych artystów połączone z prelekcją edukacyjną związaną
z tematyką danego koncertu.

Wydarzenie to odbędzie się w 7 cyklach. Każdy cykl to profesjonalnie przygotowany, nagrany i udźwiękowiony koncert, który zostanie opublikowany w sieci na takich stronach jak np.: YouTube, KulturaDostępna, czy fanpage Centrum Kultury Młodych i innych łódzkich ośrodków kultury.

Nagrania zostaną także udostępnione zaprzyjaźnionym placówkom oświaty i nauczycielom jako pomoc w realizacji lekcji na temat kultury.

Poniżej przedstawiamy plan koncertów:

  1. Koncert 1: „Pociąg do orientu”

Koncert synkretycznej muzyki world, której bazę stanowi przeniesiona na grunt europejski muzyka Dalekiego Wschodu. Zostaną zaprezentowane utwory pochodzące z Indii oraz kompozycje autorskie oparte na motywach orientalnych.

  1. Koncert 2: „Romowie między przeszłością i przyszłością”

Recital w wykonaniu romskich muzyków (muzyka i pieśni tradycyjne, nie stylizowane) oraz czytane wiersze o tematyce romskiej i tworzone przez samych Romów.

  1. Koncert 3: „Walczyki, czardasze, tanga”

W programie koncertu akordeonowego znajdują się najpiękniejsze tradycyjne melodie włoskie i węgierskie połączone z edukacyjną prelekcją.

  1. Koncert 4: „Rozgrzana słońcem Hiszpania”

Podczas koncertu posłuchamy utwory z gatunku flamenco puro, czyli tradycyjne tańce z Andaluzji oraz flamenco nuevo, a także dźwięki dynamicznej gitary, ekspresyjny taniec w autorskich choreografiach oraz ciekawostki dotyczące muzyki, śpiewu, tańca i kultury hiszpańskiej.

  1. Koncert 5: „Góralski Zaśpiew”

Charakterystyczne dla Podhala melodie i brzmienia, inspirowane XIX-wiecznymi zbiorami Oskara Kolberga, Ludwika Zejsznera i Jana Kleczyńskiego. Popisy wokalne i solowe popisy instrumentalne wzbogacone edukacyjnym aspektem w formie rozmowy z prowadzącym.

  1. Koncert 6: „Podróż w świat bajek i baśni”

Wyjątkowy projektu muzycznego,skierowanego do dzieci oraz wszystkich fanów disneyowskich bajek. Koncert Magdaleny Wasylik z akompaniamentem Jakuba Chmielarskiego to niezwykła podróż po krainie pięknych utworów z ulubionych bajek.

  1. Koncert 7: „Między stylizacją a tradycją”

Inspiracją koncertu jest prawdziwa muzyka ludowa: wykonanie żywiołowe, energiczne, czasem melancholijne.

Musicie być koniecznie z nami – serdecznie zapraszamy w każdy czwartek na: https://pl-pl.facebook.com/ckmlodz oraz do archiwum na www.ckm.lodz.pl

PODZIEL SIĘ
POWIĄZANE POSTY
motolove
Motolove w Sukcesji
dzie_otwarty_w_muzeum_komunikacji_20100917_1418844631
XIII Ogólnopolski Zjazd Kolekcjonerów Biletów
Wieczór chanukowy w Centrum Dialogu

ZOSTAWIĆ KOMENTARZ

*