W sobotę, 25 stycznia o godz. 19 w Konkrecie rozpocznie się koncert zespołów Oink i Two Tribes. Wstęp: 15 zł.

Oink to warszawska grupa alt-rockowa, która w swojej twórczości łączy funk z psychodelią, okraszoną noise’owym brzmieniem lat dziewięćdziesiątych. Muzyka Oink opiera się na groove’owej sekcji rytmicznej, schizofrenicznie brzmiących gitarach oraz melodyjnych partiach wokalnych.

Oink właściwą działalność rozpoczął w styczniu w 2017 roku wraz z wydaniem debiutanckiej płyty o tym samym tytule. Do tej pory zespół gościł m. in. na Slot Art Festival czy Emergenza Festival (trzecie miejsce w Warszawie) oraz zagrał transmitowane koncerty w Antyradiu (Makakofonia MakakArt) oraz Studenckim Radiu Żak Politechniki Łódzkiej. Członkowie Oink współtworzyli takie projekty jak: Le Illjah (Jamal), AXMusique (Brennnessel Rec., Karrot Komando) oraz Exodus z legendarnym Władysławem Komendarkiem, z którym zespół wspólnie wystąpił w ramach jubileuszowego koncertu z okazji 70 urodzin.

Two Tribes – trio wielbicieli dobrego i mocnego grania. Reprezentanci szeroko pojętej muzyki gitarowej. Pierwsze akordy zagrali dla publiczności w 2013 roku jako Chłopcy Bez Wyobraźni. Od tego czasu współtworzą dynamicznie rozwijającą się łódzką scenę rockową. Swoich słuchaczy uwodzą niekonwencjonalnym podejściem do kompozycji. Zaskakująca zmienność rytmu, melodyjność i duży ładunek emocji – to ich pomysł na granie. W 2018 roku, po kilku sukcesach festiwalowych, min. w ramach Emergenza Festiwal Polska i nagraniu pierwszego singla z utworem „Mind Games”, ustalił się aktualny skład zespołu. Chłopcy przeobrazili się w Two Tribes. Wiosną, 2019 roku zespół nagrał debiutanckie EP zatytułowane “COLOURS”, a w kwietniu wystąpił na festiwalu Enea Spring Break w Poznaniu. 27 września 2019 roku miała miejsce internetowa premiera EP-ki, a dzień później koncert promujący to wydawnictwo na Songwriter Łódź Festiwal.

PODZIEL SIĘ
POWIĄZANE POSTY
nop
Koncerty w Łodzi – marzec 2016
Krzemiński Reunion Project w Planetarium EC-1
Sarius w Lordi’s

ZOSTAWIĆ KOMENTARZ

*