„Ogrodowa mówi” jest kolejnym projektem z cyklu poświęconego pamięci rewitalizowanych miejsc oraz historiom mówionym, którymi z autorką dzielą się osoby przesiedlane w ramach programu rewitalizacji obszarowej.

Projekt obejmuje przeprowadzenie i opracowanie wywiadów narracyjnych, które zasilą Cyfrowe Archiwum Łodzian Miastograf.pl oraz przeprowadzenie cyklu warsztatów dla dzieci i młodzieży mieszkającej przy ul. Ogrodowej 26 i 28.

Warsztaty mają na celu utworzenie prywatnych map pamięci, które dzięki technologii VR przeniesione zostaną w sferę internetu, gdzie będzie można z nich korzystać odbywając wirtualne spacery po ul. Ogrodowej 26 i ul. Ogrodowej 28.

warsztaty: 25-28.08., godz. 11:00-13:00

premiera internetowa: 04.10.2020 r., godz. 16:00

autorka projektu: Patrycja Terciak

zbieranie i opracowanie historii mówionych; opracowanie autorskich warsztatów: Patrycja Terciak

opracowanie i prowadzenie autorskich warsztatów: Katarzyna Koba (RoboKoba) i Anna Kobalczyk (Biuro Rewitalizacji i Mieszkalnictwa UMŁ)

technologie i wdrażanie: Katarzyna Koba (RoboKoba)

partnerzy projektu: Biuro Rewitalizacji i Mieszkalnictwa UMŁ, Stowarzyszenie Inicjatyw Miejskich Topografie, Cyfrowe Archiwum Łodzian „Miastograf.pl”, Towarzystwo Przyjaciół Dzieci Łódź-Polesie: Świetlica Socjoterapeutyczna przy ul. Ogrodowej 28, Fundacja Girls in Tech Poland

patronat honorowy: Marszałek Województwa Łódzkiego,

patronat medialny: Radio Łódź, Plaster Łódzki, TuŁódź.pl, Worldmaster.pl

PODZIEL SIĘ
POWIĄZANE POSTY
harley
Dni Otwarte Liberty Motors i Harley on Tour 2016
Car_Show_1
Car Show w Manufakturze
techconfex
Techconfex w Hali Expo

ZOSTAWIĆ KOMENTARZ

*