plakatkonfrontacje_teatralne_2017-minCentrum Kultury Młodych Łodzi, ul. Lokatorska 13 serdeczne zaprasza na „Więcej niż teatr” 35 Ogólnopolskie Konfrontacje Teatrów Młodzieżowych  Centrum 2017 organizowane w dniach 21-23 kwietnia br.

Jest to jedno z ważniejszych wydarzeń kulturalnych w Łodzi angażujące w partnerstwo władze miasta, organy administracji publicznej, wyższe uczelnie, szkoły ponadgimnazjalne oraz inne podmioty działające na rzecz mieszkańców Łodzi, zarówno w sferze kultury, jak i w innych obszarach społecznych.

Tegoroczna 35 edycja Konfrontacji odbywająca się w dniach 21-23 kwietnia odwołuje się do osiągnięć uznanych polskich twórców ( Leon Schiller, Witold Gombrowicz, Bousław Schaeffer) przybliżając młodzieży istotne walory polskiej kultury teatralnej, ze szczególnym uwzględnieniem osiągnięć polskiej awangardy. Różnorodność zastosowanych w projekcie wydarzeń i form artystycznych (Ogólnopolski Festiwal Teatralny , pokazy, akcje w przestrzeni miejskiej, publikacje, warsztaty artystyczne )pozwaląją na aktywny udział uczestników.
 
Celem działań w ramach Festiwalu jest stworzenie przestrzeni spotkania, wymiany doświadczeń i integracji środowiska młodzieży i instruktorów teatralnych z Polski. Mimo elementu rywalizacji (konkurs), tytułowa „konfrontacja” ma być dla uczestników przyczynkiem do rozwoju artystycznego i poszerzania horyzontów oraz weryfikacji i ewaluacji swojej pracy w kontakcie z profesjonalistami i innymi grupami.

Zmagania młodych twórców oceniać będzie Jury w składzie: Jadwiga Sącińska ( przewodnicząca) – teatrolog, instruktorka teatralna, animatorka kultury, specjalistka kultury żywego słowa; Jan Peszek – wybitny aktor teatralny, reżyser, pedagog i Dariusz Leśnikowski – kulturoznawca, teatrolog, krytyk sztuki.

PODZIEL SIĘ
POWIĄZANE POSTY
szwalnia.DOK3 – Na Lightcie
Siostrunie_2
Siostrunia w Teatrze Rozrywki Lutnia
slad
Ślad w Teatrze Nowym

ZOSTAWIĆ KOMENTARZ

*