CZERWONE_I_CZARNE_1963_Witold_Giersz20 miast i Pacanów weźmie udział w pierwszym Ogólnopolskim Festiwalu Polskiej Animacji O!PLA, który na Wiosnę 2013 roku opanuje niemal całą Polskę. Zaczynamy 5 kwietnia w Wągrowcu, a kończymy Wielkim Finałem w Muzeum Kinematografii w Łodzi (7-9 czerwca 2013).

Ogólnopolski Festiwal Polskiej Animacji O!PLA jest przede wszystkim próbą odzyskania kontaktu i (od)budowania relacji pomiędzy polskim widzem, a polską animacją dla dorosłych. Jego podstawę stanowić będzie konkurs najnowszej polskiej animacji dla dorosłych, w którym to widzowie będą jurorami. Głosy oddane przez nich we wszystkich miastach biorących udział w Festiwalu będą zsumowane, i na tej podstawie poznamy laureatów w trzech kategoriach.

Do konkursu przyjmowane będą filmy animowane zrealizowane po 1 stycznia 2011 roku, w dowolnej technice animacyjnej, i nie przekraczające 30 minut. Filmy prezentowane będą w trzech kategoriach: profesjonalnej, szkolnej i tzw. „offowej” (nieprofesjonalnej, amatorskiej). Filmy można zgłaszać do 15 lutego 2013 r. Regulamin i formularz zgłoszeniowy dostępny jest tutaj. Do końca stycznia trwa natomiast otwarty konkurs na logo festiwalu. Regulamin konkursu dostępny jest tu.

Program pokazów towarzyszących, skierowanych przede wszystkim do widzów dorosłych, wypełnią imponujące retrospektywy z okazji 55-lecia Studia Miniatur Filmowych z Warszawy oraz przegląd filmów „królowej polskiej plasteliny” – Moniki Kuczynieckiej. Uzupełnieniem będą specjalne projekcje skierowane do młodych widzów.

Patronat Honorowy nad całym Ogólnopolskim Festiwalem Polskiej Animacji O!PLA objęło Studio Miniatur Filmowych z Warszawy, z kolei Honorowym Patronem Wielkiego Finału O!PLA jest także Studio Filmów Rysunkowych z Bielska-Białej. Organizatorem jest niezależny promotor nie tylko polskiej animacji – Animation Across Borders.

PODZIEL SIĘ
POWIĄZANE POSTY
Kolejne plenerowe pokazy z okazji 75-lecia Łodzi Filmowej
2013-10_obcy_406
ENEMEF: Minimaraton z Obcym
plakat_v2
XXII Festiwal Mediów w Łodzi „Człowiek w zagrożeniu”

ZOSTAWIĆ KOMENTARZ

*