offbeer_logo26 i 27 października 2013 w Łodzi odbędzie się OFFBEER – Łódzki Festiwal Piwa. Jego organizatorami są  Towarzystwo Promocji Kultury Piwa Bractwo Piwne, Klub Miłośników Piwowarstwa Ericpol oraz puby The Eclipse Inn (Piotrkowska 80) i Piwoteka Narodowa (6 Sierpnia 1/3).

OFFBEER to 2 dni, 2 puby, 20 nalewaków. To historycy, piwowarzy, regionaliści, autorzy, przewodnicy, ksiądz i – przede wszystkim – piwosze. Łódzki Festiwal Piwa to seria zdarzeń promujących dobre piwo i szeroko rozumianą kulturę piwa, historię piwowarstwa i browarnictwa a także bezpieczeństwo w trakcie i po spożyciu piwa.

O piwie bezalkoholowym Dominicanes jako alternatywie dla innych, alkoholowych piw, opowie ks. Ireneusz Bochyński z kościoła akademickiego Panien Dominikanek w Piotrkowie Trybunalskim. Animatorzy „Klubu DRIvera” reprezentujący Związek Pracodawców Przemysłu Piwowarskiego – Browary Polskie dzięki alkogoglom i grom zręcznościowym pokażą, jaki wpływ na organizm i percepcję mają niewielkie nawet ilości alkoholu.

OFFBEER to także wycieczki szlakiem browarnictwa łódzkiego, prowadzone przez przewodnika Piotra Tomczyka. W ramachfestiwalu organizowany jest Konsumencki Konkurs Piw Bractwa Piwnego i Warsztaty Sensoryczne dla Piwowarów Domowych. To także wykład dla piwowarów domowych, który poprowadzi dr Tadeusz Kuchciak z Politechniki Łódzkiej.

Historię browarów łódzkich przybliży Marcin Jakub Szymański, autor „Browarów Łodzi i regionu”. O dawnym browarze Strakacza w Skierniewicach opowie Zbyszek Gradowski i Kamraci ze Skierniewickiego Bractwa Piwnego. Historyczny browar Braulińskiego, a także współczesność piwowarstwa w Piotrkowie Trybunalskim zaprezentuje archiwista Tomasz Kruz.

OFFBEER w skrócie: 

– konsumencki konkurs piw (doroczny konkurs Bractwa Piwnego), moderacja – dr Tadeusz Kuchciak, Politechnika Łódzka;
– warsztaty dla piwowarów domowych (ZAPISY!), prowadzenie – Magdalena i Piotr Banasiakowie, certyfikowani sędziowie Polskiego Stowarzyszenia Piwowarów Domowych;
– prezentacja piwa Dominicanes – ks. Ireneusz Bochyński;
– spotkania z przedstawicielami browarów regionalnych i tzw. kontraktowych lub rzemieślniczych;
– konkursy dla gości – wiedza o piwie (na podstawie wcześniejszych prezentacji) i konkursy sprawnościowe (np. kapslowanie);
– prezentacje współorganizatorów – Bractwa Piwnego i Klubu Miłośników Piwowarstwa Ericpol;
– degustacja domowego piwa festiwalowego;
–  spotkania z innymi organizacjami piwnymi – Skierniewickie Bractwo Piwne;
– prezentacja historii browarnictwa piotrkowskiego i idei letnich Biesiad Piwnych – Tomasz Kruz;
 – wycieczki szlakiem piwowarstwa w Łodzi (BILETY) – Piotr Tomczyk;
– akcenty trzeźwościowe – alkomaty i alko gogle prezentowane przez animatorów kampanii Klub DRIvera prowadzonej przez Związek Pracodawców Przemysłu Piwowarskiego – Browary Polskie;
– wykład dr. Tadeusza Kuchciaka, Politechnika Łódzka dla piwowarów domowych;
– prelekcja Marcina Szymańskiego nt. historii browarnictwa łódzkiego;
– sprzedaż książek Marcina Szymańskiego „Browary Łodzi i regionu”, Dom Wydawniczy Księży Młyn.

Większość poszczególnych spotkań odbywa się dwa razy, w sobotę i w niedzielę, raz w jednym, raz w drugim pubie.

offbear

PODZIEL SIĘ
POWIĄZANE POSTY
infograf
CaseWeek — największy cykl warsztatów inżynierskich również w Łodzi
Majowe Twórcze Warsztaty w Fabryce Sztuki
r_sasiadek_1
Noc Spadających Gwiazd

ZOSTAWIĆ KOMENTARZ

*