OFF THE HIP-HOP na OFF Piotrkowskiej

Będzie radośnie i energetycznie – OFF Piotrkowska Center już w ten piątek zaprasza na koncert OFF THE HIP-HOP w wykonaniu żywiołowej formacji REBEL BABEL Orkiestra, którą dyryguje Łukasz L.U.C. Rostkowski. Na plenerowej scenie towarzyszyć będą mu Adi Nowak oraz rapujący po kaszubsku Dawid Zły & Dodot. Koncert rozpocznie się o godzinie 20.00, a poprzedzi go deskorolkowa parada z pasażu Schillera nawiązująca do skaterskiej historii OFFa.  

Do wspólnego świętowania urodzin kultowego łódzkiego miejsca zaprosiliśmy charyzmatycznego Łukasza Rostkowskiego, znanego jako L.U.C.. Artysta przyjedzie do nas ze swoim niezwykle energetycznym i żywiołowym projektem REBEEL BABEL ORKIESTRA wsparty przez wokalistę i tekściarza Adiego Nowaka. Do składu  dołączą Dawid Zły & Dodot, proponujący niesamowite połączenie hip-hopu z kulturą kaszubską  – zapowiada Krzysztof Dudek, prezes Fundacji OPG i pomysłodawca OFF THE HIP- HOP.

Łukasz L.U.C. Rostkowski to uznany producent muzyczny, wokalista, kompozytor, autor tekstów oraz reżyser wideoklipów i koncertów nagrodzony m.in. Paszportem Polityki, Mateuszem Trójki, Wrocławską Nagrodą Muzyczną, nagrodą Ale Sztuka i dwukrotnie Yachem. Okrzyknięty przez dziennikarzy Artystą XXI wieku. Rozmach i odwaga jego produkcji, eklektyzm oraz niekonwencjonalne rozwiązania muzyczne przyniosły mu szacunek kolejnych krytyków oraz wiele doskonałych recenzji w najważniejszych magazynach kulturalnych. W muzyce celowo przekracza gatunki, tworząc na pograniczu nu jazzu, trip-hopu, hip-hopu, reggae, folku, elektroniki i klasyki.

Adi Nowak z kolei należy do grona raperów, którzy zrywają z modnymi i utartymi konwencjami panującymi zarówno w polskim, jak i amerykańskim hip-hopie. Swój przekaz adresuje do słuchaczy, którzy lubią zatrzymać się, popatrzeć na wszystko z dystansem i podjąć w sposób niebezpośredni próbę refleksji nad tym, co dzieje się dookoła.

O tym, z jaką mocą REBEL BABEL przenosi na publiczność muzyczną energię przekonają się zarówno ci, którzy w najbliższy piątek wybiorą się na koncert w OFFie, jak i ci, którzy postanowią dołączyć o godzinie 19.00 do deskorolkowego przemarszu z Pasażu Schillera.

Skaterzy zawsze należeli do bardzo aktywnych i kreatywnych ludzi. Tak się złożyło, że paru deskorolkowców współtworzyło OFF Piotrkowska  – wspomina Tomasz Frant.Choć dzisiaj więcej osób kojarzy mnie z prowadzenia restauracji, nieliczni wiedzą, że jestem weteranem deskorolkowym i że na miejscu restauracji Spółdzielnia prowadziłem sklep deskorolkowy. To dobrze obrazuje zmiany, jakie zaszły w tym miejscu. Kiedyś mocno undegrandowe, niszowe miejsce przekształciło się w najbardziej rozpoznawalne miejsce na rozrywkowej mapie Łodzi.

Właśnie do tego deskorolkowego wątku historii miejsca nawiązuje urodzinowy przejazd i dlatego ważnymi gośćmi urodzinowymi OFFa będą deskorolkowcy, którzy kiedyś gromadzili się w jego przestrzeniach, aby doskonalić skaterskie triki.

Z okazji 11. urodzin OFFa, powstanie również 11 pamiątkowych decków do deskorolek. Każdy z nich będzie miał swój indywidualny numer i spersonalizowaną grafikę oraz hak do zawieszenia na ścianie. Wszystkie zostaną zaprezentowane publiczności 24 czerwca, będzie je można zdobyć w konkursach  czy licytacji na Wielką Orkiestrę Świątecznej Pomocy.

Koncert OFF THE HIP-HOP będzie także zwieńczeniem XI edycji Międzynarodowego Festiwalu Teatralna Karuzela „Podaj cegłę”!, która odbywa się nieprzerwanie od jedenastu lat w łódzkim Teatrze Pinokio.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *