OFF Festival 2011 – zapowiedź

off_festival_2011Między 4, a 7 sierpnia, Katowice po raz kolejny przeżyją najazd fanów muzyki alternatywnej. VI edycja OFF Festivalu zbliża się wielkimi krokami. Wśród artystów nie zabraknie oczywiście łódzkich akcentów muzycznych.

87 artystów na czterech scenach przez cztery dni festiwalowej zabawy. Tegoroczny OFF Festival, jak co roku kusi bogatą reprezentacją najlepszych z najlepszych z alternatywnego  świata muzycznego. W Dolinie Trzech Stawów będą wybrzmiewały najróżniejsze rodzaje muzyki: od elektroniki, przez rap, jazz, gitarowy rock, aż po heavy metal.

Headlinerzy tegorocznej edycji OFFa, to bez wątpienia amerykański Low oraz szkockie Mogwai i Primal Scream. Ci ostatni zaprezentują na żywo w całości swój trzeci album –  Screamadelica. Koncertów z cyklu ‘artysta grający konkretną płytę ze swojego dorobku w całości’, będzie więcej. Tymon Tymański wraz z zespołem Kury, zaprezentuje na żywo drugą płytę formacji – P.O.L.O.V.I.R.U.S. Również Czesław Śpiewa tym razem zaśpiewa numery z płyty Tesco Value. Abradab pokaże się na scenie z setem legendarnego Kalibra 44. Zaś zespół Bielizna zagra swój fonograficzny debiut – Taniec lekkich goryli.

W tym roku, w Katowicach zagoszczą aż trzy gwiazdy łódzkiej sceny muzycznej, Będą to: L.Stadt, TRYP i Kamp!.

L.Stadt
Grupa, która sprytnie łączy oldschoolowe brzmienia inspirowane amerykańską muzyką z lat 60tych z nowoczesnymi motywami elektronicznymi. W rezultacie powstaje wybuchowa mieszanka, która powoduje, że L.Stadt stanowią jedną z najciekawszych propozycji muzycznych na polskim rynku. W 2008 roku doczekali się debiutu płytowego, zatytułowanego po prostu L.Stadt. Płyta przyniosła jak dotąd najbardziej rozpoznawalną piosenkę zespołu – Londyn. W grudniu ubiegłego roku ukazał się ich drugi, niezwykle udany album, zatytułowany EL.P. Recenzję płyty mozecie przeczytać TUTAJ

joomplu:21867fot. Rafał Masłow

L.Stadt na Off Festivalu zagra w piątek, 5 sierpnia, między 15:35, a 16:05, na Scenie Leśnej.

TRYP
Supergrupa, która powstała na początku 2008 roku, z inicjatywy Kuby Wandachowicza (CKOD, NOT), Roberta Tuty (NOT, Agressiva 69) oraz Marcina Pryta. Gatunek muzyki wykonywany przez zespół, Pryt określił jako „techno punk concrete psycho rap”. Muzycy 20 lutego 2009 roku wydali epkę Wędrówka ludów. Wydawnictwo pojawiło się dla uczczenia rocznicy ukazania się „Manifestu futuryzmu” Filippo Marinettiego. Wkrótce po tym, do zespołu dołączył Paweł Cieślak (Fonovel, ex 19 Wiosen). Debiutancki album TRYP – Kochanówka, którego tematem przewodnim jest likwidacja lokalnego szpitala psychiatrycznego przez gestapo, ukazał się na początku tego roku.

joomplu:21865fot. Karolina Breguła & Wojtek Rudzki

TRYP na Off Festivalu pojawi się w piątek, 5 sierpnia, między 15:35, a 16:05, na Scenie Eksperymentalnej T-Mobile Music.

Kamp!
Kamp!, czyli Tomek, Michał i Radek, zadebiutowali w 2008 roku. Mają na koncie bardzo udaną epkę Thales one oraz równie chwytliwe single Breaking a ghost’s heart i Heats. W tym roku pojawi się ich długo wyczekiwany debiut płytowy. Kamp! w swojej muzyce łączą elektroniczne wariacje z szalonymi gitarowymi riffami i subtelną, aczkolwiek potrafiącą od czasu do czasu wbić w ziemię nutą bitów perkusyjnych. Na koncertach bez trudu porywają tłumy do zabawy, zarażając niecodzienną dawką pozytywnej energii.

joomplu:21866fot. Piotr Porębski

Kamp! na Off Festiwalu będzie można posłuchać w sobotę, 6 sierpnia, miedzy 15.00, a 15.30, na Trójkowej Scenie Prezydencji.

Line-up festivalu, z podziałem na sceny i godziny występów znajdziecie TUTAJ

Bilety jednodniowe oraz karnety na festiwal, można nabyć w sieciach: Ticketpro, Ticketportal oraz Eventim. Ceby biletów:

  • Karnety trzydniowe (upoważniające do wstępu na wszystkie imprezy odbywające się w ramach Off Festiwalu w dniach od 5 do 7 sierpnia 2011):

140 PLN (180 PLN z polem namiotowym) – od 1 maja do 30 czerwca
160 PLN (200 PLN z polem namiotowym) – od 1 lipca do 4 sierpnia
180 PLN – 5 sierpnia

  • Karnety czterodniowe (upoważniające do wstępu na wszystkie imprezy odbywające się w ramach Off Festiwalu w dniach od 5 do 7 sierpnia 2011 oraz na koncerty w CKK Katowice, 4 sierpnia):

160 PLN (200 PLN z polem namiotowym)

  • Bilety jednodniowe (upoważniające do wstępu na koncerty odbywające się w jednym wybranym przy zakupie dniu):

4.08. – koncerty w Górnośląskim Centrum Kultury
65 PLN – w przedsprzedaży do 3 sierpnia
85 PLN – w dniu koncertu 4 sierpnia

5/6/7.08. – koncerty na Dolinie Trzech Stawów
80 PLN – w przedsprzedaży do 4 sierpnia
120 PLN – w dniu festivalu 5/6/7 sierpnia

Zobacz także:

L.Stadt i D4D w Łodzi Kaliskiej

Kamp! w klubie Blu

W ogniu pytań: Łukasz Lach (L.Stadt)

W ogniu pytań: Marcin Pryt (TRYP, 19 Wiosen)

W ogniu pytań: Paweł Cieslak (TRYP, Fonovel)

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *