offpiotrkowskaOd 18 do 21 czerwca na terenie OFF Piotrkowskiej odbędzie się kolejna edycja OFF Fashion Weekend. Organizatorzy wydarzenia za cel stawiają sobie wspieranie i promowanie polskiej mody. Obok najwyższego poziomu odczuć estetycznych chcą połączyć potrzeby i możliwości osób zainteresowanych profesjonalizacją branży mody. Tych, którzy wybierają świadomie i chcą wpływać na kształt rynku mody autorskiej w Polsce.

OFF Fashion Weekend definiuje trendy i obserwuje tendencje polskiego i światowego rynku mody. Wspiera projektantów w budowaniu strategii marki. Promuje marki i projektantów rekomendując ich do udziału w targach i pokazach mody zagranicą. Program OFF Fashion Weekend zbudowany jest z trzech segmentów tematycznych: Startup Go Fashion, OFF Schedule oraz Fashion Art Right Now.

Fashion Art Right Now

Tegoroczną edycję OFF Fashion Weekend zainauguruje wystawa gościa specjalnego Fashion Art Right Now Roberta Kuty. W czwartek (18 czerwca, godz. 19:00) zapraszamy na wernisaż prac artysty w Galerii OFF Piotrkowska.

Robert Kuta ukończył kierunek malarski na Akademii Sztuk Pięknych w Krakowie oraz paryską Ecole Estienne. Oprócz malarstwa zajmuje się również rysunkiem. Artysta jest autorem charakterystycznego wzoru stworzonego dla marki Zuo Corp. Kuta współpracował z wieloma projektantami mody, wśród nich m.in. Gosia Baczyńska (wzory dla kolekcji wiosna-lato 2012), Orska (grafiki dla biżuterii), Polygon (nadruki na T-shirty). Ponadto tworzył na zlecenie artystów, np. dla Myslovitz (nadruki na T-shirty), Local Heroes (logo, nadruki na T-shirty), Mozcau by Justin (nadruki na T-shirty), Moniki Brodki (plakaty). Pracował również dla wielu firm, w tym dla BMW Poland, MTV i Local Heroes. Jego prace ukazywały się w międzynarodowych magazynach, m.in. w „Vanity Teen UK” „Exklusiv”, „Viva!Moda”, „Twój Styl”, „Stage Fashion Magazine”, „K MAG” and „Glamour”. Marka Justin Iloveyou wypuściła natomiast kolekcję koszulek ze zdjęciami Kuty.

OFF Schedule

Sercem OFF Fashion Weekend jest OFF Schedule – podczas trzech dni wydarzenia premierowe pokazy ekskluzywnych kolekcji prêt-à-porter prezentują tutaj najlepsi polscy projektanci ubioru oraz goście specjalni z Europy Wschodniej.
Projektanci zaproszeni do współpracy brali udział w wielu prestiżowych wydarzeniach w Rosji jak Mercedes-Benz Fashion Week, Belarus Fashion Week, Ukrainian Fashion Week, Lviv Fashion Week. Ich projekty gościły w największych magazynach mody na świecie jak Vogue, Elle, Harper’s Bazaar, La Officiel. Wśród projektantów znaleźli się m.in.: Olga Plenkina, Yana Tsvetkova, Tanya Arzhanova, Natasza Kostroma-Andreiuk, Schetko, Ludmila Labkova, Aga Pou, Odio Tees, Waleria Tokarzewska – Karaszewicz, Decadence Design, Krystian Sierszyński, Luiza Kimak, Katarzyna Haratym, Anna Kolmasiak, Dastin Porazinski, Anna Jankowska, Katarzyna Haratym, Anna Kolmasiak Haute Fashion. Wszystkie pokazy odbędą się na III piętrze dawnej przędzalni fabryki Ramischa (główny budynek OFF Piotrkowska).

Olesya Shor – studiowała Artystyczne Projektowanie Ubioru w Krakowie. Kolekcja stanowi  połączenie grubych oraz miękkich materiałów z barwionej skóry. Trzy kolory jak trzy punkty widzenia: przez różowe okulary, realizm i pesymizm.
Luiza Kimak – absolwentka Akademii Sztuk Pięknych im. Władysława Strzemińskiego w Łodzi, kierunek: Projektowanie Ubioru i Druku na Tkaninie (studia magisterskie). Odbywała staż u Maldorora Grzegorza Matląga oraz staż w Atelier Kreacji Tomasza Rogali. 2015 Jej osiągnięcia to m.in.: Pokaz kolekcji podczas Mercedes-Benz Fashion Weekend Warsaw 2015 Półfinał 7. edycji konkursu Fashion Designer Awards Poland 2013 Publikacja w nowojorskim magazynie Ellements Magazine 2013 Publikacja w londyńskim magazynie Dash Magazine 2013. Absolwentka Akademii Sztuk Pięknych im. Władysława Strzemińskiego w Łodzi. Realizuje projekty unikatowe, na specjalne okazje oraz na co dzień. Kolekcje wyróżniają się niepowtarzalnymi, autorskimi nadrukami projektantki. Zamierzeniem marki jest budowanie wizerunku osoby silnej, wyrazistej i ceniącej elegancję w niepowtarzalnym wydaniu.
Waleria Tokarzewska – jej kolekcje były prezentowane podczas FashionPhilosophy Fashion Week Poland 2015, North Carolina Style Week w USA 2015, Cracow Fashion Week 2015, finalistka konkursu „Mlodoposkie Kroje”, pokaz dla Kawulok&Claudius Hair Academy 2014, Green Fashion Show 2013, 2 pokazy Junk Fashion Show, 2 pokazy Laboratorium Mody, billboard dla Galerii Krakowskiej, ponad 50 publikacji sesji zdjęciowych w magazynach, współpraca przy tworzeniu teledysków np. XXANAXX, Donatan i Cleo. Wchodząca na rynek mody damska marka, lubująca się w eklektyczności, łączeniu stylów, bawiąca się przepychem i ceniąca najwyższą jakość materiałów. Wszystkie ubrania i dodatki są wykonane przez projektantkę, dzięki czemu są unikatowe i dopieszczone.
Kata Haratym – to młoda marka ze świeżym podejściem do mody. Poszukuje niesztampowych rozwiązań konstrukcyjnych i nowych sposobów wykorzystania powszechnie znanych materiałów. Kolekcja prezentowana podczas OFF Fashion Weekend tworzona była w spójności z organicznymi formami, strukturami oraz technicznymi materiałami. Zestawienie wielu odcieni bieli  i indywidualne   rozwiązania konstrukcyjne. Całość nawiązuje do przejścia pomiędzy stanami skupienia wody. Stylistyka sportowa wymieszana się z  japońską popkulturą. Materiały użyte do prezentowanej kolekcji to: techniczne laminaty dwustronne, jedwab, autorska struktura z plastikowych odpadów oraz pomponów,  biżuteria z metalu, pvc oraz kolczyki septum ręcznie wykonane ze srebra.
Si Haute Fashion – to marka stworzona dla osób poszukujących niebanalnych ubrań. Nie bojących wyróżniać się z tłumu, szukających wysokiej jakości materiałów i oryginalnego designu. Styl, który tworzy, to połączenie streetwearu z casualem. Eleganckie naturalne tkaniny skrojone w wygodne uliczne ubrania. Si: haute fashion chce pokazać, że można projektować, produkować i sprzedawać w Polsce oryginalne ubrania w dobrej cenie. Kolekcja glam-sportowa dla kobiet aktywnych ceniących wygodę i elegancję. Oryginalne tkaniny w usportowionych krojach. W kolekcji wykorzystano obuwie firmy Anna Chloe’s z kolorowymi podeszwami, które projektantka marki Si: Haute Fashion zaprojektowała dla firmy Anna Chloe’s. Kolekcja inspirowana biegaczkami z centrów dużych aglomeracji, które po treningu chcą czuć się nieskrępowanie i stylowo.
Anna Kolmasiak – polsko-grecka młoda projektantka, właścicielka streetwearowej marki Athanatoi Clothing. Monochromatyczna kolekcja damsko – męska z autorskim wzorem, inspirowanym mitologicznym Hadesem oraz planszami Rorschacha. Proste formy, niezobowiązujące kroje i długości. Całość dopełniona oryginalnymi greckimi sandałami.
Anna Krzepkowska – otrzymała nagrody od: FashionfilmTV z Łodzi , voucher od Luksusportal.pl na promocję kolekcji. Udział w pokazach: „Cracow Fashion Awards”,  „Kobieta na szpilkach”. Kolekcja Parallel oparta jest na powiązaniu modernistycznych linii architektonicznych z klasycznymi elementami odzieży. Uzupełnieniem jest autorskie obuwie. Materiały użyte do kolekcji neopren, pianka, skóra naturalna, dzianina. Strukturalne elementy w odzieży powstały poprzez manipulację tkaniną: naszywanie czy przeszywanie. Parallel to kolekcja damska inspirowana formą, linią oraz fakturą nowoczesnych budynków.
Anna Pietrowicz – jest zainteresowana szczegółami, eksperymentami z formą i tkaniną. Oprócz ubrań jej pasją jest projektowanie butów. W 2009 roku wygrała konkurs marki Reserved i jej T-shirt pojawił się w sklepach. Swoją kolekcję dyplomową prezentowała w Krakowie podczas Fashion Awards,  gdzie jej kolekcja wygrał główną nagrodę – ” Collection of the Year „. Wygrała również konkurs Click Fashion, a jej kolekcja trafiła do sprzedaży.
Ozimek&Pieczarkowski – to absolwenci ASP Łódź. Duet zadebiutował w 2013 r. na Fashion Week Poland kolekcją RAT Salad. Następna kolekcja – ”II +ow3rs” była kontynuacją, a zarazem drugą częścią tryptyku, który zapoczątkowała debiutancka prezentacja. Za pomocą ubrań i ich zdobień projektanci opowiadają historię różnych podróży i poszukiwań, m.in. własnego miejsca; ”skarbów” materialnych, ale także wewnętrznych. Poprzednie kolekcje oparte były często na zdobieniu poprzez sitodruk. Wyszukane zdobienia, oprócz doznań estetycznych mają skłonić widza do bardziej wnikliwej obserwacji i indywidualnych przemyśleń.
Incarico – specjalizuje się w produkcji biustonoszy na duże piersi, ale nie zapomina też o tradycyjnych rozmiarach. Konstrukcja biustonoszy firmy Incarico była opracowywana przez rok, przez następny były testowane. Incarico cały czas udoskonala mustra  biustonoszy, aby świetnie pasowały klientkom. Incarico dobiera solidne materiały, by dobrze podtrzymywały  piersi. Misją Incarico jest 100% zadowolenie kobiet.
Dominika Dziewulska – markę charakteryzuje świeżość, oryginalność i nowatorstwo. Kolekcje skierowane są do kobiet niezależnych, lubiących bawić się modą. Dużą rolę odgrywają tkaniny, które projektowane są przez artystkę.  Marka inspirowana sztuką m.in malarstwem i architekturą. Kolekcja „Gold Impresjonizm” to nowoczesne spojrzenie na obrazy XIX wieczne, które zostały poddane obróbce komputerowej i przełożone w drukarni na język tkaniny, oraz w pracowni artystycznej z krosna na tkaninę żakardową. Perfekcyjne wykończenie pogłębia efektywność ubrań, które są stylowe. Kolekcja to połączenie kolorów zgaszonych jak i nasyconych m.in. różów, fioletów, błękitów, zieleni jak i czerni oraz złota.
Anastasia Samusik – absolwentka szkoły artystycznej, skończyła kurs słynnej ilustratorki Anny Redko. Jest studentką Instytutu Wiedzy Współczesnej imienia A.M. Shirokova, Wydział Sztuk Pięknych, Katedra Designu. Finalistka konkursu młodych projektantów „Mielnitsa Mody 2013”, uczestniczka  dziecięcego tygodnia mody „Kids Fashion Days BFW”, laureatka konkursu miasta w kategorii „Grafika Książki”, uczestniczka wystaw sztuki współczesnej Białorusi. Przy prezentowanej kolekcji nawiązała współpracę z projektantką biżuterii Anastasiya Pasare.
Novana Studio – ukraińska projektantka Natalia Kholodylo ma duże doświadczenie w dziedzinie mody. Pracowała dla różnych projektantów i marek zanim założyła swoją własną – Novana Studio. Marka to głównie pret-a-porte, ale wszystkie modele są unikalne i zawierają dużo ręcznie wykonanych elementów. Ostatnia kolekcja Novana Studio ma w zamyśle dotrzeć do wspaniałych wspomnień z dzieciństwa i pokazać, że każda kobieta pozostaje w środku małą dziewczynką. Źródłem inspiracji dla kolekcji są dziecięce rysunki. Kolekcja została stworzona za pomocą dwóch technik: druku i filcowania wełny. Ubrania Novana Studio są tworzone dla nowoczesnych aktywnych kobiet, ceniących komfort i elegancję.
Anastasia Samusik (Ana Bartno) – absolwentka szkoły artystycznej, skończyła kurs słynnej ilustratorki Anny Redko. Jest studentką Instytutu Wiedzy Współczesnej imienia A.M. Shirokova, Wydział Sztuk Pięknych, Katedra Designu. Finalistka konkursu młodych projektantów „Mielnitsa Mody 2013”, uczestniczka  dziecięcego tygodnia mody „Kids Fashion Days BFW”, laureatka konkursu miasta w kategorii „Grafika Książki”, uczestniczka wystaw sztuki współczesnej Białorusi. Przy danej kolekcji nawiązała współpracę z projektantką  biżuterii Anastasiya Pasare.
Khrystyna Prokopiv – rocznik 89. Mieszka i pracuje w Kijowie na Ukrainie. W 2004 roku ukończyła naukę w Państwowej Szkole Artystycznej w Iwano-Frankowsku. W 2012 ukończyła studia w kijowskim Państwowym Instytucie Sztuki Dekoracyjnej i Wzornictwa imienia Michaela Boychuka na Wydziale Wzornictwa Przemysłowego. Uczestniczka wystaw malarstwa i laureatka konkursów dla młodych projektantów.
Natasha Kostroma-Andreiuk – jest laureatką takich konkursów jak Fashion Mill, Dzikavata, Mamont, New Names Belarus Fashion Week i Keramin 2015. Brała udział w Belarus Fashion Week i Kids’ Fashion Days BFW. W swoich projektach koncentruje się na przeszłości i cechach narodowych, czemu daje wyraz w poszukiwaniu korzeni historycznych i ich przetransponowaniu w nowoczesny strój. Natasha studiowała historię, co daje podstawy do reinterpretacji i nadawania nowoczesnej wizji treściom sztuki ludowej. Kolekcja „Strony” jest rodzajem eksperymentu dla projektantki, próbą połączenia stylu glam-rock z folkiem.
Yadviga Locika – projektuje ubrania dla ludzi kreatywnych. Swoją markę stworzyła w 2011 roku. Yadviga Locika dąży do minimalizmu, unika niepotrzebnych szczegółów, rozdrobnienia, zwracając uwagę na fakturę tkanin i form. Yadviga Locika tworzy tylko limitowane kolekcje, próbując znaleźć właściwą równowagę pomiędzy jakością i ceną. Klientami marki są głównie ludzie twórczych zawodów: artyści, architekci. Oprócz tworzenia kolekcji Yadviga Locika zarządza własnym studio, uczestniczy jako stylista w sesjach zdjęciowych dla look booków, regularnie uczestniczy w wydarzeniach modowych. Yadviga Shishkina otrzymała profesjonalną edukację artystyczną w Rosji w Akademii im. Stroganov oraz w Accademia Italiana (Florencja, Włochy) na kierunku projektant ubrań. Pracowała w Irlandii dla wiodącej marki irlandzkiej projektantki Jennifer Rothwell.

Startup Go Fashion

Startup Go to unikatowy projekt na start- up’owej mapie Polski, skierowany do osób mających pomysł i chcących założyć swój własny biznes związany z nowymi technologiami, zwłaszcza oscylujący wokół obszarów mody, wzornictwa przemysłowego oraz robotyki i elektroniki.
Wydarzenie towarzyszące OFF Fashion Weekend skierowane jest również do tych, którzy interesują się e-commerce oraz biznesową i techniczną stroną zagadnień twórczych oraz do wszystkich, którzy chcą się czegoś nauczyć i nabrać bardziej biznesowego podejścia do realizowanych projektów. Promujemy przedsiębiorczość i szukamy rewelacyjnych start-up’ów, którym pomożemy rozwinąć się.

Warsztaty Weekendowe

Instytut Rozwoju Przedsiębiorczości i Ekonomii Społecznej ESEDI organizując Startup Go starał się połączyć warsztaty weekendowe wyłaniające autorów najlepiej przygotowanych do prowadzenia swojego biznesu z procesem inkubacyjnym trwającym po warsztatach. Podczas warsztatów uczestnicy prezentują swój pomysł, poznają innych kreatywnych i zdolnych. Rozwijają z ich udziałem swoje pomysły przekuwając je w biznesowe idee, które stają się bliższe uruchomieniu niż kiedykolwiek.
Od piątku do niedzieli uczestnicy korzystają ze wsparcia mentorów oraz pozostałych uczestników eventu. W niedzielę o godz. 17:00 jury wybierze spośród prezentacji uczestników finalistów, którzy otrzymują szereg nagród wspierających ich w prowadzeniu biznesu.
W pracach nad pomysłami, ich urynkowieniem i sposobami promocji będą uczestnikom towarzyszyć mentorzy z wielu dziedzin. Zaprasilismy specjalistów designu, technologii, biznesu, finansów i marketingu. Nasi eksperci będą towarzyszyć zespołom biorącym udział w imprezie przez cały czas jej trwania.

Mentoring i komercjalizacja

Wiele osób opracowuje swoje pomysły na biznes i z wielu przyczyn na różnych wstępnych etapach je porzuca. Dzięki instytutowi ESEDI przyszli przedsiębiorcy otrzymają wsparcie rozłożone w czasie, dzięki czemu zwiększa się prawdopodobieństwo faktycznego uruchomienia przedsiębiorstwa opartego o autorski pomysł dopracowany na warsztatach. Wiemy jak ważny i pomocny jest miękki coaching i mentoring udzielony w trudnych momentach. Dzięki nam uczestnicy mają szansę iść naprzód ze swoim projektem nawet pomimo pojawiających się trudności.

Startup Go Fashion

Uczestnicy stworzą kreatywne rozwiązania z dziedziny szeroko rozumianej branży fashion. Będą to niezwykłe ubrania, tkaniny, technologie służące modzie, aplikacje dla projektantów, stylistów czy niezwykłe wynalazki ułatwiające życie kreatorom mody. Warunkiem jest stworzenie prototypu prezentującego pomysł i potencjał na jego zrealizowanie. Powinny to być pomysły, które można skomercjalizować i stworzyć z nich ciekawą ofertę rynkową. Zaproszeni specjaliści wesprą uczestników w wizji, konstrukcji oraz promocji i budowie marki.

PROGRAM RAMOWY*
OFF Fashion Weekend

CZWARTEK 18.06.2015r.
18:00 Otwarcie wernisażu Roberta Kuty

PIĄTEK 19.06.2015r.
18:00 Rejestracja
18:30 Powitanie uczestników/ Przedstawienie Mentorów
19:00 Prezentacja pomysłów na startup’y
20:00 Głosowanie na najlepsze pomysły
20:15 Formowanie drużyn/Wymiana opinii
20:40 Rozpoczęcie pracy nad projektami
21:00 Praca nocą

SOBOTA 20.06.2015r.
10:00 Rozpoczęcie pracy
11:00 Warsztat Source it o tym jak i gdzie zlecać produkcję czyli o współpracy
projektantów z producentami
12:00 Check-in czyli konsultacje z Mentorami
14:00 Lunch
14:30 Warsztat pt. ,,Architekci umysłu” prowadzony przez Krzysztofa Liegmanna
16:00 Praca nad projektami
19:00 Check-in czyli konsultacje z Mentorami
21:00 Praca nocą

OFF SCHEDULE
SOBOTA 20.06.2015r.
/POKAZY/
15:15 Luiza Kimak
15:45 Kata Haratym
16:15 Anna Krzepkowska
16:45 Anna Pietrowicz
17:15 Olesya Shor
17:45 Haute Fashion
18:30 Anna Kolmasiak
19:00 Waleria Tokarzewska
19:30 Anastasia Samusik
19:45 Incarico
20:00 Khrystyna Prokopiv
20:30 Yadviga Locika
21:00 Natasha Kostroma-Andreiuk
21:30 Krystian Sierszyński
22:00 Decadence Design
22:15 Nanko
22:30 Pieczarkowski & Ozimek

NIEDZIELA 21.06.2015r.
10:00 Rozpoczęcie pracy
12:00 Check-in czyli konsultacje z Mentorami
14:00 Lunch
15:00 The last check-in czyli ostatnie konsutacje z Mentorami
16:00 Finałowa prezentacja
18:00 Wręczenie nagród
19:00 Zakończenie startup’ów

NIEDZIELA 21.06.2015r.
18:00 Zamknięcie wystawy Roberta Kuty

*Organizator zastrzega sobie prawo do zmiany programu ramowego OFF Fashion Weekend

   

PODZIEL SIĘ
POWIĄZANE POSTY
IMG_0044
Moto Weteran Bazar – maj 2017
wlochy
Dni Włoch w Łodzi
OFF_kiermasz_LZPT_plakat
Walentynowy kiermasz ŁZPT

ZOSTAWIĆ KOMENTARZ

*