zjazd22 września 2017 roku w ramach Zjazdu Miast Piłsudskiego, organizowanego przez Urząd Miasta Łodzi i Muzeum Józefa Piłsudskiego w Sulejówku zorganizowana zostanie gra miejska „Łódzkimi Śladami Ziuka”. Za jej przebieg odpowiadać będzie Muzeum Tradycji Niepodległościowych, Związek Harcerstwa Polskiego, Związek Harcerstwa Rzeczpospolitej oraz Związek Strzelecki.

Gra miejska skierowana jest do młodzieży szkół ponadgimnazjalnych. Jej celem będzie zapoznanie z miejscami w Łodzi związanymi z Józefem Piłsudskim i historią Legionów. Wielka historia przeplatać się będzie z historią lokalną, udowadniając, że wydarzenia globalne mogą mieć wpływ na dzieje małych ojczyzn.

Na trasie gry znajdą się:
1. Pomnik Czynu Rewolucyjnego w Parku na Zdrowiu
2. Muzeum Tradycji Niepodległościowych w Łodzi, Gdańska 13
3. Kamienica przy Wschodniej 19, dawne mieszkanie Józefa Piłsudskiego
4. Dawny Komisariat Polskiej Organizacji Narodowej przy Kościuszki 14
5. III LO im. Tadeusza Kościuszki w Łodzi, dawny punkt rekrutacyjny Legionów
6. Pomnik Józefa Piłsudskiego przy ŁDK

W każdym z miejsc, uczestnicy gry będą musieli wykonać określone zadania, które przybliżą zarówno historię miejsca, jak i fragment biografii Marszałka. Będą one miały charakter zabawy z historią. Uczestnicy będę musieli m.in. stworzyć ulotkę Polskiej Partii Socjalistycznej, zaśpiewać pieśń rewolucyjną, stworzyć argumenty przekonujące do wstępowania do Legionów Polskich, zapisać się do Legionów, wykazać się umiejętnościami z zakresu pierwszej pomocy. W Muzeum Tradycji Niepodległościowych w Łodzi będą musieli rozwiązać zagadki historyczne, które pozwolą na „ucieczkę” z więzienia, które się tu niegdyś znajdowało.

Gra rozpocznie się o godzinie 11:00. Uczestnicy otrzymają gorącą zupę, publikacje historyczne i gadżety związane z Józefem Piłsudskim. Szkoły mogą zgłaszać kilkuosobowe grupy chętnych. Zgłoszenia należy składać pod adresem e-mail: profil.lodz @uml.lodz.pl do 20 września br. W grze udział wziąć może 300 osób. O udziale w zabawie decyduje kolejność zgłoszeń.

PODZIEL SIĘ
POWIĄZANE POSTY
logo_festiwalu
IV Łódzki Festiwal Nurkowania Wrakowego
muzeum_fabryki
Urodziny Poznańskiego 2011 – zapowiedź
sjesta
Sjesta w Julianowskim II odsłona

ZOSTAWIĆ KOMENTARZ

*