05022013_058We wtorek, 5 lutego w Łódzkim Domu Kultury odbyła się konferencja Łódzkie z Tuwimem 2013. Organizatorem wydarzenia był Wojewódzki Ośrodek Doskonalenia Nauczycieli w Łodzi.

Konferencja składała się z dwóch części. W pierwszej zaprezentowano postać Juliana Tuwima, miejsca z którymi był związany oraz jego twórczość. Swoje referaty wygłosili Senator RP Ryszard Bonisławski, dr hab. prof. UŁ Tomasz Cieślak, dr Renata Jagodzińska oraz prof. dr hab. Barbara Wolska.

W drugiej części skupiono się na obchodach Roku Tuwima – projektów już realizowanych, jak i propozycji na kolejne miesiące. Tym razem wśród prelegentów znaleźli się m.in. Marcel Szytenchelm, Włodzimierz Adamiak, Andrzej Strąk, Joanna Kantyka, Iwona Borowińska i Elżbieta Paciejewska-Stolarz.

Zainteresowanie konferencją było bardzo duże, możliwość rejestracji zamknięto kilka dni przed samym wydarzeniem. Na sali pojawiło się ponad sto pięćdziesiąt osób.

joomplu:47968

Rok Tuwima to masa wydarzeń. W lutym czekają na nas m.in. Poetyckie Walentynki z Tuwimem (14 lutego w Domu Literatury) oraz koncert Kabaretu Bi-Ba-Bo (25 lutego w Muzeum Miasta Łodzi). W najbliższym czasie zostanie także zamocowana pamiątkowa tablica na kamienicy przy ul. Kilińskiego 46.

Zobacz także:

Kabaret Bi-Ba-Bo – Miłość Ci wszystko wybaczy (foto)

Tuwim w Sejmie (foto)

Nakaz fotografowania Tuwima (foto)

100-lecie debiutu Tuwima na Piotrkowskiej (foto)

PODZIEL SIĘ
POWIĄZANE POSTY
Święte Księgi Czterech Kultur – wystawa on-line
IMG_8516
Spotkanie z Maciejem Świerkockim w Domu Literatury (foto)
Ojczyzna Polszczyzna. Tuwim. Dodaj do ulubionych w Poddębicach (foto)

ZOSTAWIĆ KOMENTARZ

*