odkrycia15W sobotę, 5 września o godz. 20 w Cafe Bar Poczekalnia rozpocznie się koncert Lord & The Liar. Bilety kosztują 10/15 zł.

Lord & the Liar to Paweł Swiernalis, twórca tekstów, muzyki i aranżacji, urodzonego w Suwałkach, od kilku lat mieszkającego w Poznaniu. Ten młody, nonszalancki arogant-songwriter śpiewa wspaniałe historyjki o piciu, nocnych przygodach i trudnych relacjach męsko-damskich.. Gatunki w jakich oscyluje muzyka Pawła to psychodelic/jazzy/blues, obijające się o alternatywę. Teksty utworów śpiewane są zarówno w języku polskim jak i angielskim. Na koncercie występuje albo solo, dogrywając sobie na gitarze, klawiszach, stompboxie, albo z Kłamcami – znajomymi muzykami – perkusistą, gitarzystą i basistą.

Lord & the Liar powstał na początku 2013 roku w Poznaniu, pierwszy koncert zagrał w maju 2013, razem z całą trasą po Bieszczadach. Od tego czasu Lord & the Liar zagrał ponad 50 koncertów, do największych sukcesów zaliczam występ na białostockim festiwalu Halfway (28 czerwca 2014), Suwałki Blues Festival (12 lipca 2014), Pif Paf Festival w Gdyni (zakończony wygraną w postaci realizacji teledysku) oraz Opole Songwriters Festival w listopadzie. Poza tymi występami, Lord & the Liar koncertował w Warszawie, Kłodzku, Poznaniu, Bydgoszczy, Lublinie, Ełku, Olsztynie, Lesznie i wielu innych miejscach. Muzykę Pawła można usłyszeć na falach radiowej Trójki i innych radiostacji. W marcu planujemy wypuścić nową EP-kę i promować ją w następnych miesiącach. Oto utwór promujący płytę.

Własnym nakładem, Paweł stworzył, zmiksował i zmasteringował swoją płytę, którą można w pierwszej wersji posłuchać na Youtube: www.youtube.com/watch?v=yaPvO3_E6vo&list=PL-bIuPcvG8OmQl7v7cMweQT-7Ql7wCX7N.

PODZIEL SIĘ
POWIĄZANE POSTY
Plakat_Luka1
Relikt, Nomad, Infernal Death i Deep Desolation w Luce
Grzegorz Turnau w Teatrze Muzycznym
IMGA0075
Closterkeller w New Yorku

ZOSTAWIĆ KOMENTARZ

*