DSC_844211 czerwca 2015 r. zakończyła się druga edycja Łódzkich Targów Energetycznych. Innowacyjne technologie, profesjonalne konferencje i branżowe panele dyskusyjne zachęcały do zwiedzania osoby zainteresowanych generowaniem i użytkowaniem energii w sposób zrównoważony.

Podczas Łódzkich Targów Energetycznych, które były integralną częścią kongresu Łódzkie Energetyczne, swoją ofertę zaprezentowało ponad 40 wystawców. Tegoroczna edycja targów odbywała się pod hasłem „Efektywność Energetyczna” i poświęcona była głównie źródłom energii odnawialnej: fotowoltaice, energii wodnej, wiatrowej, a także pompom ciepła i budownictwu energooszczędnemu czy też energooszczędnym rozwiązaniom w motoryzacji.

Imprezy towarzyszące

Odbywające się w dniach 10 i 11 czerwca w Łodzi Targi Energetyczne obfitowały w wydarzenia branżowe. Pomimo trudności, z jakimi obecnie zmaga się polska branża OZE, konferencje i fora branżowe cieszyły się dużym powodzeniem wśród samorządowców, inwestorów, instalatorów, architektów, a także rolników i potencjalnych prosumentów. Największe zainteresowanie podczas tegorocznej edycji Targów – poza targowymi stoiskami wystawców i spotkaniami z potencjalnymi partnerami handlowymi – wzbudziły wykłady Klastra Green Energy, a w szczególności wykład   pana Andrzeja Nagórnego dotyczący    hybrydowych zasilaniań energetycznych w budynkach użyteczności publicznej. Licznych uczestników zgromadziły również wykłady z zakresu możliwości finansowania projektów innowacyjnych w energetyce, a także wykorzystania termowizji dla OZE czy technologiach w fotowoltaice, które zwiększają wydajność instalacji.

„Wyróżnij się energią”

Podczas targów odbyło się ogłoszenie wyników i uroczyste wręczenie nagród  uczniom szkół w konkursie filmowym „Wyróżnij się energią”. Celem Konkursu, którego sponsorem było PGE Górnictwo i Energetyka Konwencjonalna,  było promowanie i utrwalanie w świadomości społecznej konieczności oszczędnego i racjonalnego korzystania z energii elektrycznej, w trosce o środowisko naturalne oraz zasobność portfela. Nagrody w dwóch kategoriach: indywidualnej i szkolnej przekazała Pani Magdalena Kula, Dyrektor Departamentu Komunikacji PGE.  W czasie dwóch dni targowych zwiedzający mogli zapoznać się z wystawą pokonkursową fotografii „Moje miasto nocą”, przygotowanego w ramach współpracy z Wojewódzkim Funduszem Ochrony Środowiska i Gospodarki Wodnej w Łodzi, którego rozwiązanie i wręczenie nagród nastąpiło drugiego dnia targów.

Różnorodność rozwiązań zaprezentowanych podczas II Łódzkich Targów Energetycznych sprawiła, iż targi cieszyły się dużym zainteresowaniem mieszkańców województwa łódzkiego. Wystawcy pytani o wrażenia z targów podkreślali nie tylko dobrą frekwencję, ale także dobrą organizację wystaw.

PODZIEL SIĘ
POWIĄZANE POSTY
Wakacje z dzieckiem: Dinopark Kołacinek
Odrestaurowana fontanna w ogrodzie Pałacu rodziny Poznańskich ponownie uruchomiona
28pazdziernika_184
Październikowa Masa Krytyczna (foto+wideo)

ZOSTAWIĆ KOMENTARZ

*