TargowaRockandrollowcy z The Washing Machine i rap-rockowy skład Magister Ninja pojawią się w roli supportów 7 i 8 lipca na Targowa Street Film&Music Festiwal. Łódzkie grupy zostały wytypowane do występu na festiwalu decyzją użytkowników Facebooka.

Walka o występ przed takimi gwiazdami jak Apollo 440, czy Asian Dub Foundation toczyła się od 28 maja do 6 czerwca na facebookowym profilu festiwalu. Żeby oddać głos na swoich ulubieńców, należało kliknąć „Lubię to” pod linkiem do ich piosenki umieszczonej na tablicy festiwalu. Od początku niekwestionowanym zwycięzcą był zespół Magister Ninja. Walka do końca trwała między grupami Kamień Kamień  Kamień i The Washing Machine. Ostatecznie na Targowej zagrają ci drudzy, którzy brawurowo wskoczyli na podium dzień przed zakończeniem głosowania.

W zabawie wzięło udział ponad 2600 osób. Do konkursu stanęło 9 zespołów, a głosy rozłożyły się następująco:

  • MAGISTER NINJA – 763
  • THE WASHING MACHINE – 674
  • KAMIEŃ KAMIEŃ KAMIEŃ – 583
  • SPEED JOKER – 267
  • WAH NA TAH – 174
  • ARYTHMIA – 89
  • ALONE – 50
  • KOMBINAT – 25
  • MARCINERA AWARIA – 17

Kilka słów o zwycięzcach:

Magister Ninja powstał w 2009 roku. To multigatunkowa grupa grająca mieszankę rocka z elektroniką i rapem. W kwietniu ubiegłego roku formacja doczekała się płyty Praca Magisterska, którą można za darmo pobrać ze strony internetowej zespołu. Obecnie zespół nagrywa drugą płytę – Raport Kryzysowy. Nadchodzące wydawnictwo promuje teledysk do piosenki Wena, Długopis, Papier.

The Washing Machine to zespół, który stawia na bezkompromisowy rock nad roll. W ubiegłym roku zadebiutował albumem Into the Sun, wydanym przez Polskie Radio. Muzycy Pralek to również doskonali taperzy. Nagrali muzykę do niemego filmu Gabinet Doktora Caligari. Ostatnio można ich było zobaczyć na festiwalu w Opolu, gdzie podczas koncertu „Kora, Trójka i Debiuty” wykonali piosenkę Kryzysowa narzeczona z repertuaru Lady Pank.

Zobacz także:

„Wena, Długopis, Papier” – teledysk zapowiadający nowy album Magister Ninja

W ogniu pytań: Paulina Lewek (consFEARacy, Magister Ninja)

W ogniu pytań: Anna Pietrasiewicz (Magister Ninja)

The Washing Machine – Into the Sun (recenzja)

W ogniu pytań: Krzysiek Drewniak (The Washing Machine)

W ogniu pytań Łukasz Drewniak (The Washing Machine)

PODZIEL SIĘ
POWIĄZANE POSTY
1spoiwo
SPOIWO w Żarty Żartami (foto)
7peszek
Jezus Maria Peszek w Wytwórni (foto)
GMF 2022: Gary Guthman Quartet (foto)

ZOSTAWIĆ KOMENTARZ

*