szantowiazalka10 i 11 grudnia w  Szkole Podstawowej Nr 6 oraz XXXIII Liceum Ogólnokształcącym w Łodzi odbędą się Łódzkie Spotkania z Piosenką Żeglarską „Szantowiązałka” 2016.

Łódzkie Spotkania z Piosenką Żeglarską Szantowiązałka są organizowane nieprzerwanie od 1986 r. W pierwszych latach był to festiwal piosenki żeglarskiej i szant dla drużyn harcerskich, ale bardzo szybko okazało się, że zainteresowanie jest zbyt duże, aby ograniczać zasięg festiwalu.

Na początku wszystko odbywało się w dość prymitywnych warunkach akustycznych i oświetleniowych – realizatorzy dźwięku z przypadku też nie byli doskonałym rozwiązaniem. Sprawę rozwiązało podjęcie współpracy m.in. z Radiem Łódź S.A. Zaczęli pomagać profesjonaliści – podpowiadali rozwiązania i sami stali się współtwórcami obecnego wizerunku imprezy.

Obecnie w koncertach bierze udział wiele podmiotów wykonawczych z całej Polski. Dla wielu to pierwszy kontakt ze sceną, mikrofonem i żywo reagującą publicznością.

Obowiązkowym punktem programu, tak jak w roku poprzednim, będą warsztaty kultury marynistycznej oraz niedzielne „Żeglarskie Mikołajki”, zajęcia przygotowane dla naszych najmłodszych „wilków morskich”.

PODZIEL SIĘ
POWIĄZANE POSTY
kultunp
Kult Unplugged w Wytwórni
1506bagdad
Rock or Die! w Bagdad Cafe
heads
Heads. i Vordemfall w Łodzi

ZOSTAWIĆ KOMENTARZ

*