Łódzkie Spotkania Fotografii Awangardowej Lomografie 2010

lomoulotkaLomo jest trendy, lomo jest cool. Proste, popularne przed laty aparaty analogowe przeżywają drugą młodość. Chociaż wielu „specjalistów” krzywi się na samo słowo – lomografia w sierpniu w Łodzi odbędą się Łódzkie Spotkania Fotografii Awangardowej Lomografie 2010.

Zasada jest prosta – masz aparata analogowy, włóż do niego najtańszą kliszę i rób zdjęcia. Proste, krzywe, nieostre, prześwietlone – po prostu rejestruj otaczającą Cię rzeczywistość. Nie bój się zbliżeń i dziwnych kadrów. Oczywiście prawdziwe Lomo, to fotki nie obrobione cyfrowo w programach graficznych.

Dzięki grupie studentów z Austrii aparaty analogowe, przede wszystkim te znane jako Lomo, powracają i to na większą skalę niż kiedykolwiek! Na ulicach miast całego świata można zobaczyć ludzi z małymi L-CA, trochę większymi Holgami, czy znanymi dość dobrze w Polsce Lubitelami. Oto nadarza się okazja, by znów ruszyć z wysłużonymi aparatami z szaf, strychów i meblościanek w miasto, by znów nie znając efektów, bojąc się, by nie zerwać kliszy wsłuchać się w dźwięk mechanicznych migawek.

poczujmocmisia

/Poczuj moc misia autor Marcin Bałczewski

Konkurs Lomograficzny: Lomografia za burtą, czyli zdjęcia Łodzi spoza Łodzi
1.08.2010 -29.08.2010

Idea konkursu jest raczej prosta – przez miesiąc organizatorzy akcji będą zbierać od wszystkich Lomujących zdjęcia zrobione w Łodzi, bądź takie, które się z nią bezpośrednio kojarzą. Czy będzie to fotografia kutra z Gdańska, czy pociągu relacji Łódź – Warszawa to zależy tylko od fotografujących!  Wszystkie prace znajdą się na wystawie „PoLOMOand” zaplanowanej na połowę września.

Wystawa lomograficzna PoLOMOland
17.09.2010 – 03.10.2010

W ramach Spotkań stanie w Łodzi kolejna wystawa Lomograficzna, tym razem w formie labiryntu o łacznej powierzchni około 160 metrów kwadratowych. W sumie do jej budowy organizatorzy mają zamiar wykorzystać 12400 zdjęć – 9400 pochodzących z archiwów lomograficznych, promujących ideę Lomografii oraz jej estetykę, 2000 z zeszłorocznej wystawy Lomowall – Kioski Łódzkie, oraz 1000 konkursowych promujących Łódź. Wystawa stanie w Manufakturze w Łodzi.

Impreza Lomograficzny krok dla Łódzkości
18.08.2010

„Lomograficzny Krok dla Łódzkości” będzie imprezą podsumowującą działania w ramach drugiej edycji Spotkań Fotografii Awangardowej Lomografie. W jej trakcie oficjalnie zostaną ogłoszone wyniki konkursu, a także będą rozdane nagrody. Odbędzie się również koncert jednego z łódzkich zespołów muzycznych oraz zostanie otwarta pierwsza w Polsce lomograficzna wystawa łazienkowa. Impreza odbędzie się w bramie na ulicy Piotrkowskiej 102 przy współpracy z klubem Cafe Foto 102.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *