senioralia2015Przed nami druga edycja Łódzkich Senioraliów. Przez dziewięć dni odbędzie się około 300 wydarzeń skierowanych do seniorów. Obchody rozpoczną się 16 maja i potrwają do 24 maja.

II Łódzkie Senioralia zostały podzielone na trzy główne obszary aktywności:

16.05.2015r. – UROCZYSTA INAUGURACJA W PASAŻU SCHILLERA – GODZ. 15-19:00

Seniorzy otrzymają symboliczne Klucze do Bram Miasta na czas trwania „II Łódzkich Senioraliów 2015”. Podczas uroczystego otwarcia przewidziane są przede wszystkim atrakcje artystyczne (m.in. występ artysty oraz występy seniorów: taneczne, wokalne, kabaretowe…) oraz wydarzenia towarzyszące kierowane dla Seniorów w pobliżu sceny.

16.05.2015r. – 23.05.2015r. – TYGODNIOWY CYKL WYDARZEŃ

współtworzony przez: organizacje pozarządowe, kluby, instytucje i podmioty działające na rzecz osób starszych,  w tym przez partnerów Miejskiej Karty Seniora. Zajęcia zostały podzielone na kategorie: zdrowie, kultura, edukacja, sport/rekreacja, porady/drzwi otwarte. W czasie tego tygodnia zostanie zaproponowana szeroka oferta spotkań dla seniorów, które mogą przybierać różne formy: wykładów, warsztatów, lekcji pokazowych, wycieczek, spotkań tematycznych, spektakli, koncertów, itp..

22.05.2015r. – 23.05.2015r. – WYDARZENIE FINAŁOWE – TARGI AKTYWNEGO I ZDROWEGO SENIORA (HALA MOSIR W ŁODZI UL. KS. H. J. SKORUPKI 21).
Targi będą podsumowaniem „II Łódzkich Senioraliów 2015” oraz  okazją do zapoznania się z ofertami organizacji pozarządowych, instytucji i firm, posiadających ofertę produktów i usług wspierających aktywność osób 60+. W programie Targów planowane są: stoiska wystawowe dla partnerów; badania profilaktyczne; konsultacje medyczne; konsultacje
ze specjalistami różnych dziedzin; warsztaty edukacyjno – sportowe, itp.. Organizatorem TAiZS są Międzynarodowe Targi Łódzkie.

24.05.2015r. – SPORTOWE ZAKOŃCZENIE II ŁÓDZKICH SENIORALIÓW Z MOSIREM (Obiekt Sportowy MOSiR ul. Małachowskiego 5)

Imprezę rozpoczniemy o godzinie 10.00 rozgrzewką i szkoleniem z poprawnej techniki chodzenia w stylu nordic walking. Przeprowadzi je wyspecjalizowany instruktor. Następnie przewidziane są rekreacyjne marsze na dystansach około 2,5 i 5 km. Po tej dawce aktywności zaprosimy seniorów na niskoenergetyczny, ale ożywczy poczęstunek – owoce, soki i woda. Kolejnym punktem programu będą otwarte biegi na stadionie, na dystansach 400 i 1500 metrów. Zachęcamy wszystkich seniorów do udziału, a tych, którym kondycja nie pozwala – do kibicowania swoim rówieśnikom.  Zapisy do poszczególnych konkurencji przyjmujemy w biurze zawodów od godziny 9:15. Uroczyste otwarcie nastąpi o godzinie 10:00, następnie rozpoczniemy poszczególne konkurencje sportowe. Zakończenie imprezy przewidujemy na godzinę 12:30

Pełen program Senioraliów można znaleźć tutaj

PODZIEL SIĘ
POWIĄZANE POSTY
smakujemy
Łódź smakuje Niepodległość
lmt-17_plakat_net1
IV edycja konkursu Łódź Miastem Talentów
tydzienpatriotyczny
Tydzień Patriotyczny w Łodzi 2013

ZOSTAWIĆ KOMENTARZ

*