FW_Lodzkie_Z_Podworka_na_Stadion_o_Puchar_Tymbarku_fot.R-2Po dwóch dniach emocjonujących rozgrywek w Łodzi poznaliśmy piłkarskich mistrzów województwa łódzkiego w kategoriach U-8, U-10 i U-12. W finałach wojewódzkich XVII edycji Turnieju „Z Podwórka na Stadion o Puchar Tymbarku” najlepsze okazały się AP Las Vegas i SP Godzianów (kategoria U-8), RAP Radomsko i UKS SMS Łódź (kategorii U-10) oraz Pogoń Zduńska Wola i ULKS MOSiR Sieradz (kategoria U-12). Dzięki temu zwycięstwu drużyny do lat 10 i 12 będą reprezentować województwo łódzkie podczas Finału Ogólnopolskiego, którego rozstrzygnięcie nastąpi 2 maja na stadionie PGE Narodowym w Warszawie.

Finały w województwie łódzkim odbyły się 22 i 23 marca na boiskach CHKS przy ul. Kosynierów Gdyńskich 18 w Łodzi. Pierwszego dnia o miano najlepszych rywalizowały dzieci w najstarszej kategorii wiekowej i dziewczynki do lat 10, a drugiego dnia swoje mecze rozegrała najmłodsza kategoria wiekowa oraz chłopcy do lat 10. Całość stanowiła wielkie święto futbolu, podczas którego największe talenty z całego regionu mogły zmierzyć się ze swoimi rówieśnikami przy gorącym wsparciu trenerów, rodziców oraz obecnych na rozgrywkach kibiców. Na wszystkich uczestników czekały medale, nagrody rzeczowe i oczywiście doskonała zabawa, a wszystko odbyło się w atmosferze fair play i przy oprawie godnej największych światowych turniejów.

W najmłodszej kategorii, do lat 8, najlepsza okazała się drużyna ze Szkoły Podstawowej w Godzianowie, która nie dała szans swoim rywalkom, wygrywając decydującą o triumfie fazę grupową i nie tracąc przy tym ani jednej bramki.  – Nie spodziewałem się, że odniesiemy tutaj taki sukces – przyznał Robert Duda, opiekun dziewczynek. – W tamtym roku zajęliśmy drugie miejsce. Zostały dwie dziewczyny z tamtego składu i chwała im za to, że zmobilizowały swoje koleżanki w tym roku. W 2013 mieliśmy czwarte miejsce, później drugie, a teraz doczekaliśmy się triumfu, co jest najlepszym osiągnieciem w historii szkoły. Widać, że w szkoleniu dzieci liczy się przede wszystkim cierpliwość i systematyczność.

Na brak emocji nie mogliśmy także narzekać w rozgrywkach kategorii chłopców do lat 8, gdzie zwycięzcę wyłoniła dopiero seria rzutów karnych. Los uśmiechał się do obu drużyn, jednakże ostatecznie triumfował zespół Akademii Piłkarskiej Las Vegas, która celnie wykonała cztery jedenastki. – To jest super sprawa i super zabawa, więc wrażenia mogą być tylko i wyłącznie pozytywne. Towarzyszą temu wielkie emocje, gdyż dzieci mają się bawić, ale każdy walczy o jak najlepszy wynik dla swojej drużyny. Cudowne jest to, że tyle dzieci garnie się do piłki i miło jest popatrzeć, jak te emocje są widoczne u każdego zawodnika – cieszył się trener Radosław Wilczyński. – Nasz triumf chciałbym zadedykować Denisowi, naszemu chłopakowi, który z powodów zdrowotnych nie mógł dojechać na ten turniej. Był z nami całe eliminacje, dlatego wszyscy chcieliśmy to wygrać dla niego!

FW_Lodzkie_Z_Podworka_na_Stadion_o_Puchar_Tymbarku_fot.R-1
 
W kategorii U-10 chłopców pewnie triumfował zespół RAP Radomsko, który w finale wygrał pokonał wysoko zespół UKS Mazovia 8:0. Po odbiorze nagród trener Krzysztof Kowalski sam był skory do rozdawania komplementów. – Kolejny raz udało wam się perfekcyjnie zorganizować turniej, poziom był naprawdę bardzo dobry, a nam udało się zwycięsko wyjść z tego pojedynku i bardzo się cieszymy, że jedziemy do Warszawy – komentował. – Cieszę się, że w każdym meczu, nasz zespół pokazał charakter i jakość, gdyż przez całe rozgrywki straciliśmy tylko jedną bramkę, zdobywając przy tym mnóstwo goli. Prezentowaliśmy się równo, co bardzo cieszy. Teraz będziemy dalej regularnie trenować, ale dalej będzie to przede wszystkim zabawa w piłkę nożną.

W rywalizacji dziewczynek do lat 10 sukces odniosła drużyna SMS Łódź, która w finałowym starciu pewnie pokonała swoje przeciwniczki z SP Drzewce. – To druga z rzędu wygrana naszej drużyny – przyznała trenerka, Anna Kaźmierczak. – Towarzyszyły nam wielkie emocje i oczekiwania, bo wygrałyśmy w tamtym roku. Cieszę się, że dziewczyny się spięły i zagrały z sercem, co było widać, bo rozkręcały się z meczu na mecz. Przed finałem ogólnopolskim jeszcze więcej uwagi będziemy poświęcać temu, co tutaj nam nie wyszło, ale po prostu wracamy do swojej codziennej pracy i zobaczymy, jakie efekty będą na koniec. Chcemy pokazać się z jak najlepszej strony w Warszawie.

W rywalizacji chłopców do lat 12 najwyższą lokatę zajęła ekipa Pogoni Zduńska Wola, pokonując w finale APN Piotrków 4:0. – Przyjechaliśmy tutaj pokusić się o końcowy sukces, gdyż dwa lata temu z tą grupą chłopców zdobyliśmy trzecie miejsce w Polsce, więc chcieliśmy powtórzyć nasz wyczyn w starszej kategorii i ponownie pojechać do Warszawy. Dramaturgia była duża, bo na naszą korzyść rozstrzygnęliśmy półfinał z SMS Łódź, które było dla nas przedwczesnym finałem. To jest nasze małe spełnienie marzeń, teraz pora na realizację kolejnych – skomentował Marek Lorenc, trener drużyny. – Dopracujemy jeszcze szczegóły, które tu nam nie zawsze wychodziły i czasami o gole było trudno. 2-3 razy w tygodniu na pewno będziemy się spotykać, żeby dobrze reprezentować region w Warszawie ¬– dodał.

FW_Lodzkie_Z_Podworka_na_Stadion_o_Puchar_Tymbarku_fot.R

Wśród dziewcząt w kategorii U-12 złote medale zasłużenie wywalczyły natomiast piłkarki ULKS MOSiR Sieradz, które w finale wygrały ze Szkołą Podstawową w Lutowie 3:0. – Turniej jak co roku stał na wysokim poziomie, a nawet bardzo wysokim, jeśli chodzi o organizację. Ja mogę być tylko zadowolony, gdyż kolejny raz wygraliśmy i jedziemy do Warszawy. Dziewczynki w zasadzie jeszcze dzisiaj nie wierzyły, że jesteśmy w stanie zdobyć pierwsze miejsce, ale jak widać jesteśmy drużyną turniejową – rozkręcamy się z meczu na mecz – uśmiechał się trener Rafał Dziuba. – Teraz przed nami dużo gry, dużo sparingów i przyszłość pokaże, jak to będzie w Warszawie. Na pewno nie poddamy się bez walki, a może nawet postaramy się sprawić jakąś niespodziankę.

W tegorocznej edycji Turnieju postanowiono też wyróżnić specjalnie drużyny, które wykazują się godną pochwały postawą. Wprowadzona „Zielona Kartka Fair Play” pozwala sędziemu nagradzać zawodników za zachowania zgodne z duchem gry fair, czy wręcz stanowiące pokaz wyjątkowego zachowania (jak np. przyznanie się do złamania przepisów gry, pomimo braku reakcji sędziego). Na stronie Turnieju zostanie opublikowana lista ze wszystkimi drużynami z odznaczeniami „Zielonej Kartki Fair Play”, a zespół, którego zawodnicy zbiorą najwięcej zielonych kartek na przestrzeni całej edycji, zostanie wyróżniony nagrodą fair play.

Klasyfikacja generalna

Kategoria

Chłopcy

Dziewczynki

U-8

 1. 1.AP Las Vegas
 2. 2.MU LKS Łask
 3. 3.SP 1 Głowno
 4. 4.SP Sulejów
 5. 1.SP Godzianów
 6. 2.SP Bąków
 7. 3.Watra Gidle
 8. 4.SP Sulejów

Najlepszy bramkarz

Antoni Pawełkiewicz, Las Vegas

Martyna Kosmala, Watra Gidle

Najlepszy zawodnik

Jakub Jakubnik, APN Piotrków

Julia Witczak, SP Baków

Król strzelców

Norbert Duraj, MU LKS Łask (8 bramek)

Oliwia Klepaczka, SP Godzianów (4 bramki)

U-10

 1. 1.RAP Radomsko
 2. 2.UKS Mazovia
 3. 3.SMS Łódź
 4. 4.UKS Piotrcovia
 5. 1.SMS Łódź
 6. 2.SP Drzewce
 7. 3.UMKS Ostrowia
 8. 4.UAF Uniejów

Najlepszy bramkarz

Kamil Wypych, UKS Mazovia

Sandra Domasiewicz, SMS Łódź

Najlepszy zawodnik

Oskar Zawadzki, SMS Łódź

Patrycja Antończyk, UMKS Ostrovia

Król strzelców

Bartosz Morawiec, RAP Radomsko (11 bramek)

Wiktoria Malczewska, SMS Łódź (11 bramek)

U-12

 1. 1.Pogoń Zduńska Wola
 2. 2.APN Piotrków
 3. 3.UKS SMS Łódź
 4. 4.Szóstka Radomsko
 5. 1.ULKS MOSiR Sieradz
 6. 2.SP Lututów
 7. 3.Watra Gidle
 8. 4.SP Regnów

Najlepszy bramkarz

Marcel Mielczarek, APN Piotrków

Julia Kutkowska, ULKS Sieradz

Najlepszy zawodnik

Kajetan Radomski, Pogoń Zduńska Wola

Julia Wroniarska, ULKS Sieradz

Król strzelców

Maksymilian Stangret, Pogoń Zduńska Wola (8 bramek)

Daria Bieńkowska, SP Regów (12 bramek)

Finały Wojewódzkie wyłoniły mistrzów województw w kategorii U-8. Natomiast najlepsze zespoły do lat 10 i 12 wywalczyły przepustkę do gry w Finale Ogólnopolskim, który odbędzie się w dniach 30 kwietnia – 2 maja w Warszawie. Decydujące mecze zostaną rozegrane 2 maja na stadionie PGE Narodowym, tuż przed finałem piłkarskiego Pucharu Polski. Najlepsi młodzi piłkarze i piłkarki w kraju wywalczą nie tylko Puchar Tymbarku, ale również wyjazd na mecz Polska – Rumunia rozgrywany w ramach eliminacji do mistrzostw świata, który odbędzie się 10 czerwca w Warszawie.

PODZIEL SIĘ
POWIĄZANE POSTY
P9300755
Widzew Łódź – Stal Głowno 5:1 (foto)
Finał Pucharu Polski – Widzew II Łódź – RKS Radomsko 2:2 (foto)
ŁKS Łódź – Stal Mielec 0:2 (foto)

ZOSTAWIĆ KOMENTARZ

*