czarymaryW niedzielę, 27 lutego 2011roku, w Galerii ”Zielona 13” w klasztorze o.o. Dominikanów, odbył się wernisaż niezwykłej wystawy pt: ”Łódzkie czary-mary, czyli plastyczna podróż po mieście”, przygotowanej przez uczniów  Szkoły Podstawowej nr 2, pod kierunkiem nauczycielki plastyki, pani Sylwii Stępień.
 

  
Inspiracją do powstania tych barwnych, wzbudzających zachwyt publiczności prac malarskich i rysunkowych, były opowiadania i wiersze z książki pt: „Łódzkie czary-mary”. Jest ona literackim przewodnikiem dla dzieci, napisanym przez sześć autorek: Urszulę Kowalską, Joannę Jaworską, Jolę Jaśkiewicz, Małgorzatę Skwarek-Gałęską, Mariolę Klink oraz Grażynę Bąkiewicz. Cztery z nich przyjęły zaproszenie i przybyły do galerii, aby dzieci mogły osobiście je poznać i porozmawiać z nimi. Podpisywały również książki, ale też sprawdziły dziecięcą wiedzę o Łodzi, przeprowadzając mini konkurs.
 
Rezultaty były imponujące, dzieciaki wszystko wiedziały, autorki z radością obdarowały je drobiazgami, wzbudzając wiele pozytywnych emocji. Ale to nie koniec niespodzianek. Spotkanie uświetnił występ szkolnego zespołu wokalnego śpiewającego piosenki o Łodzi autorstwa pani Urszuli Kowalskiej i pana Krzysztofa Słomczyńskiego, prowadzącego zespół.          

 

Ogromne wrażenie wywarły na autorkach ich portrety, wykonane przez dzieci, na podstawie zdjęć. Jedne panie rozpoznały się od razu, inne po chwili, ale wesołym komentarzom nie było końca.
 
Prawdziwą przyjemnością dla niezwykle licznej publiczności był ”spacer” po Łodzi, widzianej oczami małych artystów, Łodzi pięknej, kolorowej, coraz bardziej kochanej, bo dzięki lekturze tej książki, lepiej poznanej i ”odczarowanej”, a może zaczarowanej?
 
Dzieci  z pracowni plastycznej w Szkole Podstawowej nr 2 wraz z organizatorką wystawy, panią Sylwią Stępień oraz autorki książki,  a także o.o. Dominikanie serdecznie zapraszają uczniów i nauczycieli innych szkół, ale także wszystkich łodzian, do obejrzenia ich prac w Galerii ZIELONA 13, a także do odkrywania tajemnic naszego miasta w czasie czytania książki pt: „Łódzkie czary-mary”.
Wystawę można oglądać do dnia 20 marca 2011 roku.
  
Łódzkie czary-mary, czyli plastyczna podróż po mieście Łódzkie czary-mary, czyli plastyczna podróż po mieście Łódzkie czary-mary, czyli plastyczna podróż po mieście
Łódzkie czary-mary, czyli plastyczna podróż po mieście Łódzkie czary-mary, czyli plastyczna podróż po mieście Łódzkie czary-mary, czyli plastyczna podróż po mieście
Łódzkie czary-mary, czyli plastyczna podróż po mieście Łódzkie czary-mary, czyli plastyczna podróż po mieście

  

Zobacz także:
PODZIEL SIĘ
POWIĄZANE POSTY
IMG_8379
Bajki na jedwabiu – wystawa prac dzieci (foto)
DSCF1587
Roxi Paradoxi w Galerii Hotelu Grand (foto)
dzwonik_glowne
Galeria ZPAP – Malarstwo Urszuli Dzwonik (foto)

ZOSTAWIĆ KOMENTARZ

*