OFF_Lodzkie_Burgery_logo

Jeśli hasło „Burger is the new kebab” jest prawdą, to nowy lokal w OFF Piotrkowska skazany jest na sukces. Od zeszłego piątku „Łódzkie Burgery” zapraszają do nowego baru przy wejściu na Piotrkowską 138/140.

Otwarcie „Łódzkich Burgerów” zwiastuje powakacyjną inwazję gastronomiczną OFF Piotrkowska. To pierwszy z czterech nowych lokali, który tej jesieni otworzy swoje podwoje na terenie dawnej fabryki Ramischa. Co w ofercie? Oczywiście burgery, ale nie tylko. – Podstawą menu będą różne wariacje na temat burgera, podawanego do wyboru z nachos albo z marynowanymi przez nas ogórkami w sosie sojowym i sezamie – mówi Tomasz Lachowski, współwłaściciel baru. – Stopniowo będziemy rozszerzać ofertę o inne podawane na szybko przekąski – dodaje. „Szybko” w tym wypadku nie oznacza jednak niezdrowo i byle jak.

Bułki wypiekane są codziennie w zaprzyjaźnionej łódzkiej piekarni, wołowina pochodzi w stu procentach z krów najlepszych ras Red Angus lub Hereford, a sosy i dodatki przyrządzane są ze świeżych i najwyższej klasy produktów. Na dobry początek w menu znalazło się dziewięć rodzajów burgerów (od klasycznego, po kanapki z serem, bekonem czy guacamole). Danie dla siebie znajdą nie tylko mięsożercy, a wegetariańska oferta będzie stopniowo rozszerzana zgodnie z życzeniami klientów. Ci nie muszą się martwić także o drenaż portfeli – ceny burgerów wahają się od 12 do 24 złotych.

Wnętrze lokalu jest jasne, minimalistyczne i nienarzucające się bogactwem wystroju. „Łódzkie Burgery” nie udają Ameryki, na ścianach nie wiszą zdjęcia pin up girls, a lokal nie jest wzorowany na znanych z kina typowych diners z darmową dolewką kawy. Tu w centrum zainteresowania jest to, co ostatecznie trafia na talerz lub na wynos. Lachowski: – Jesteśmy fanami burgerów, a co za tym idzie, jedliśmy w wielu burgerowniach w Polsce. Warszawa, Poznań, Kraków mają swoje burgerownie z prawdziwego zdarzenia, taką też chcieliśmy stworzyć dla łodzian – zapowiada.

Czy „Łódzkie Burgery” zdobędą serca i żołądki gości OFF Piotrkowska? Może w tym pomóc niezobowiązująca, luźna atmosfera panująca w ogródku przed lokalem. „Łódzkie burgery” mają być bowiem nie tylko miejscem, w którym można smacznie zjeść, ale także miło spędzić czas.

„Łódzkie Burgery” otwarte są przez cały tydzień od godz. 12:00 do ostatniego klienta.

(Tekst i Grafika – Mat. Prasowe)

                                Więcej ciekawych miejsc w Łodzi? Sprawdź!


PODZIEL SIĘ
POWIĄZANE POSTY
Klockownia_otwarcie_w_Piotrkowie_5
Klockownia w Piotrkowie Trybunalskim (foto)
Bajkonur – artystyczny poligon doświadczalny otwarty!
Nowa przestrzeń twórcza dla młodzieży w Łodzi

ZOSTAWIĆ KOMENTARZ

*