LTK10Po Łodzi najszybciej jeździ się skuterem. Najtaniej rowerem i samochodem elektrycznym. Najwygodniej Łódzką Koleją Aglomeracyjną, która wygrała również w kryterium najniższego poziomu stresu towarzyszącego podróży- pokazują wyniki Łódzkiego Testu Komunikacyjnego.

W teście wzięło udział 17 uczestników, którzy blisko 15-kilometrową trasę przez centrum Łodzi pokonali różnymi środkami transportu: pociągiem, komunikacją miejską, samochodami osobowymi, taksówką, busem oraz skuterem. Łódzki Test Komunikacyjny miał na celu przedstawienie różnych możliwości poruszania się po Łodzi. Na podstawie jego wyników każdy mieszkaniec może wybrać najbardziej optymalny środek transportu w zależności od tego, które kryterium podróży- czas, cena, komfort, czy stres są dla niego najistotniejsze.

Pierwszy na metę dotarł kierujący skuterem, drugi samochodem osobowym. Kolejny był rowerzysta. Czwarty na mecie był uczestnik, który trasę pokonał rowerem i Łódzką Kolej Aglomeracyjną. Na samym końcu uplasowali się pasażerowie komunikacji miejskiej MPK Łódź.

Najdroższa była podróż taksówką- blisko 43 złote. Żadnych kosztów za przejazd nie poniósł rowerzysta, przejazd samochodem elektrycznym wyniósł niecałą złotówkę, skuterem dwa złote.  Wśród środków komunikacji zbiorowej najtańsza była Łódzka Kolej Aglomeracyjna i bus. W kryterium komfortu wygrała Łódzka Kolej Aglomeracyjna. Każdy  z pasażerów ŁKA najwyższej w 5-punktowej skali ocenił przejazd tym środkiem transportu. Najmniej komfortowo po Łodzi podróżuje się samochodem.

W ramach testu uczestnikom na starcie oraz mecie zbadane zostało również ciśnienie oraz tętno. Na podstawie wyników tych badań specjaliści określili poziom stresu towarzyszący podróży poszczególnymi środkami transportu. Najmniej zestresowani byli pasażerowie Łódzkiej Kolei Aglomeracyjnej.  U pozostałych uczestników testu ciśnienie i tętno na mecie był wyższe, bądź podobne do tego na starcie.

Wśród wszystkich uczestników rozlosowane zostały nagrody- tablet, bilety na komunikację miejską i kolej, pulsometr, vouchery na taksówki oraz upominki. Organizatorem testu była Łódzka Kolej Aglomeracyjna. Partnerami wydarzenia są Urząd Marszałkowski Województwa Łódzkiego, MPT Tele-Taxi 400 400, Zarząd Dróg i Transportu w Łodzi oraz Medic Mar- partner firmy Beurer.

PODZIEL SIĘ
POWIĄZANE POSTY
Halloween w Łódzkim Ogrodzie Zoologicznym
3okosledzia
Oko Śledzia – nowa atrakcja turystyczna (foto)
dnikmariery2011
Dni Kariery 2011 (foto)

ZOSTAWIĆ KOMENTARZ

*