LODZKI_ROWER_PUBLICZNY1000 rowerów i 100 stacji dokujących (terminali). Tak ma wyglądać Łódzki Rower Publiczny. ŁRP zostanie wyposażony w rowery typu miejskiego z niską ramą, błotnikami, oświetleniem, koszykiem. Pojazdy będą w kolorach ciemnoszarym i czarnym. Każdy posiadać będzie zabezpieczenia umożliwiające pozostawienie (przypięcie) roweru w innym miejscu niż stacja dokująca. Wśród tysiąca rowerów pięć procent będą stanowiły tandemy.

Jednoślady mają być wyposażone w moduły GPS – to dodatkowe zabezpieczenie na wypadek kradzieży. Przede wszystkim jednak dostarczą informacji o tym gdzie mieszkańcy korzystają z roweru publicznego i jakimi trasami się poruszają. Dane te będą wykorzystywane przy projektowaniu kolejnych dróg rowerowych w Łodzi.

Wygląd terminali będzie spójny z Systemem Informacji Miejskiej (kolorystyką tablic z nazwami ulic), a na każdym z nich dostępna będzie mapa z lokalizacją wszystkich stacji.

Klient będzie mógł wypożyczyć rower po zalogowaniu w terminalu. Chcemy, aby było to możliwe przy użyciu np. migawki, legitymacji studenckiej czy specjalnej karty dedykowanej dla ŁRP.

Pierwsze 20 minut korzystania z roweru będzie bezpłatne. Pierwsza godzina kosztować będzie złotówkę, druga 3 zł, a każda następna 5 zł. Otwarcie ofert nastąpi w październiku, a termin realizacji zadania to koniec kwietnia 2016 r.

PODZIEL SIĘ
POWIĄZANE POSTY
IMG_1740
Łódź Street Food Festival By Night (foto)
Plastry Kultury 2019 rozdane (foto)
Ruszają miejskie ślizgawki

ZOSTAWIĆ KOMENTARZ

*