OFF_Maraton_Malarski_foto1W sobotę, 13 maja, będziemy świadkami niecodziennego wydarzenia. Łódzki Maraton Malarski to impreza, w trakcie której każdy z dziewięciu artystów z całej Polski stanie przed wyzwaniem namalowania w ciągu 12 godzin 12 obrazów. Zmagania malarzy z weną i czasem będzie można obserwować w Galerii OFF Piotrkowska od godz. 10:00 do 22:00. Wydarzenie jest otwarte dla publiczności, a wstęp bezpłatny.

Założeniem  maratonu  jest  podjęcie  wyzwania  namalowania  12  obrazów w  ciągu  12  godzin przez każdego twórcę. Najmniejszy możliwy format płótna, planszy, kartki to 50 cm x 50 cm.  Sposób pracy, styl, tematyka są dowolne. W wydarzeniu wezmą udział: Bożena Kuzio Bilska (Łódź), Agnieszka Opala (Poznań), Joanna Wyrostkiewicz (Warszawa), Małgorzata Karczmarzyk (Gdańsk), Edyta Dzierż (Warszawa), Agata Oryszyn (Warszawa), Ola Frankowska (Warsztat Artysty / OFF Piotrkowska Center, Łódź), Piotr Mastalerz (Łódź) i Krzysztof Ryfa (Ostrów Wielkopolski).

– Zaprosiłyśmy artystów malarzy z różnych stron Polski (Gdańsk, Łódź, Poznań, Warszawa) do zmierzenia się z presją czasu, ze sobą, i weną „na żądanie” oraz publicznym malowaniem – mówi Agata Oryszyn, malarka i współorganizatorka maratonu. – Przeważnie w trakcie malowania jesteśmy sami. Spokój własnej pracowni ułatwia tworzenie. Odpowiedni nastrój, ulubiona pora dnia, rodzaj światła, cisza lub muzyka. Teraz chcemy opuścić bezpieczne azyle pracowni i podjąć wyzwanie publicznego malowania i to w dodatku nieustannie przez 12 godzin – dodaje artystka.

I Łódzki Maraton Malarski to zaproszenie do poznania pracy artysty i możliwość przybliżenia świata kreacji przez publiczne tworzenie. Wydarzenie w galerii OFF Piotrkowska będzie okazją zarówno do podglądania artystycznych wysiłków, czy procesu tworzenia obrazu, jak i do bliższego kontaktu z twórcami.

W niedzielę, 14 maja, od godz. 11:00 do 20:00 będzie można w Galerii OFF Piotrkowska oglądać wystawę powstałych w trakcie Maratonu prac.

PODZIEL SIĘ
POWIĄZANE POSTY
make-me-fb-960x355px_04_preview
Młodzi projektanci poszukiwani – make me 2018
Aukcja obrazów z malowania na żywo: Ravekjavík x ASP
Miasto i street art. Dwie wystawy w dawnej Elektrowni Scheiblera

ZOSTAWIĆ KOMENTARZ

*