IMG_2500Po dwóch latach do Łodzi powrócił świąteczny jarmark Bożonarodzeniowy. Na ulicy  Piotrkowskiej, przy pasażu Schillera  ustawiono 30 domków handlowych, w większości gastronomicznych i z ozdobami świątecznymi. Na samym pasażu zaś przygotowano sztuczne lodowisko oraz stok. Jarmark potrwa do 24 grudnia.

W weekend 21-22 grudnia pojawiła się  Wioska Świętego Mikołaja dla dzieci wraz z dwoma żywymi reniferami. Do pomocy Mikołajowi służyli jego pomocnicy  Elf i Śnieżynka. Każde dziecko, które chciało mogło za darmo zrobić sobie zdjęcie. Obok chatki ustawiono pocztę Świętego Mikołaja. Na Jarmarku, oprócz dwóch żywych reniferów, pojawiły się również  dwa kucyki, które były do dyspozycji dla najmłodszych.  Dla dzieci i młodzieży przygotowano warsztaty kreatywności m.in. wyrabiania ozdób świątecznych. Odbył się też pokaz gotowania oraz świątecznych zwyczajów: dzień góralski i zbójnicki.

Atrakcją niedzielnego dnia Jarmarku  było napisanie  „Giga listu do Świętego Mikołaja”. Pojawił się pomocnik Mikołaja Elf z belką materiału, na którym łodzianie przez cały dzień pisali najdłuższy na świecie świąteczny list.

Każdy kto odwiedzi łódzki Jarmark Bożonarodzeniowy poczuje zapewne miłą wspaniałą świąteczną atmosferę.

PODZIEL SIĘ
POWIĄZANE POSTY
Zajezdnia MPK Chocianowice z 1901 r. doczeka się modernizacji
IMG_9179
Light Move Festiwal 2013: Park Staromiejski (foto+wideo)
28pazdziernika_184
Październikowa Masa Krytyczna (foto+wideo)

ZOSTAWIĆ KOMENTARZ

*