Łódzki Dzień Sushi przy Piotrkowskiej 217

3sushi20 września między godziną 11.00 a 20.00 na Piotrkowskiej 217  odbędzie się po raz drugi Łódzki Dzień Sushi pod tajemniczą nazwą edycja specjalna. Czego tym razem mogą spodziewać się mieszkańcy Łodzi oprócz niezliczonej ilości rodzajów sushi?

Podczas pierwszej edycji, która odbyła się w czerwcu Łodzianie mogli wybierać w drodze głosowania swojego mistrza. Po całym dniu zajadania się różnymi rodzajami sushi ostatecznie zwycięski tytuł Łódzkiego Mistrza Sushi trafił do sushi masterów z restauracji House of Sushi. Kolejna walka odbędzie się za rok, a tym razem restauracje będą miały okazje wykazać się w inny sposób. Restauratorzy będą zabiegać o nasze podniebienia  nie tylko wymyślnymi makami, ale również innymi daniami kuchni japońskiej.  Pojawi się między innymi ramen, który tak naprawdę nie ma jednego sformalizowanego przepisu. Jest to zupa na bazie rosołu, ale z różnymi dodatkami takimi jak mięso, ryby czy warzywa. Każda restauracja może dowolnie zmieniać i ulepszać formułę tego dania. Nowością będzie również obecność wystawców z Warszawy, którzy mają poszerzyć ofertę festiwalowych smaków.

„W związku z ogromnym zainteresowaniem pierwszą edycją postanowiliśmy zorganizować kolejną, która jeszcze bardziej przybliży mieszkańcom smaki Japonii. Jest to świetna okazja dla restauratorów, aby zaprezentować swoje umiejętności, a dla uczestników by w festiwalowej atmosferze poznać bliżej swoich ulubionych kucharzy i zobaczyć jak starannie przygotowują swoje popisowe dania.” – mówi organizator, manager projektu Radosław Szwugier.

Po raz drugi swoją obecność zapowiedziała Pani Shoko Yoshida-Kulpińska- Japonka mieszkająca od 15 lat w Polsce. Dzięki temu, podczas imprezy będzie można spróbować sushi oraz tradycyjnego curry w wersji jaka jest podawana w japońskich domach. 

Kraj Kwitnącej Wiśni słynie nie tylko z wyjątkowych smaków, ale również z bardzo bogatej kultury i tradycji.  Centrum Języków Niezwykłych BJ Language Centre we współpracy z Fundacją AI wzbogaci wydarzenie o cykl zajęć i spotkań dla dzieci i dorosłych. Bezpłatne warsztaty oraz pokazy będą się odbywały przez cały dzień. Udział w wydarzeniu to okazja by nauczyć się zakładania stroju japońskiego Yukata czy spróbować swoich sił w kaligrafii lub nauczyć się kilku nowych chwytów prosto z japońskich sztuk walki . Podczas Łódzkiego Dnia Sushi będzie można również zakupić japońskie rękodzieło lub zapisać się w promocyjnej cenie na kurs języka japońskiego.

Wszystkich miłośników samodzielnego przyrządzania potraw zachęcamy również do odwiedzenia wydarzenia na facebooku. Organizatorzy przygotowali konkurs, w którym można wygrać zestawy do robienia sushi od Kuchni Świata.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *