3lipca_043Łódzka Wioska Historyczna rozpoczęta. Do Arturówka zjechali się rekonstruktorzy historyczni z całej Polski. Pogoda, tak jak i publiczność dopisała.

 
W tym roku, co zrozumiałe, duża część imprezy oscyluje wokół nadchodzącej 600. rocznicy bitwy pod Grunwaldem. Do Łodzi zjechali się przedstawiciele rekonstruktorów z tamtego okresu. Zaprezentowały się wojska i chorągiew biorące udział w walkach pokazowych w widowisku Bitwa pod Grunwaldem wraz towarzyszącymi im średniowiecznymi „Taborami wojsk grunwaldzkich” i rzemieślnikami.

– Wreszcie Wioska wygląda tak, jak to sobie wymarzyłem – opowiada organizator ŁWH, Wojciech Bednarek. – Widać podział na wczesne i późne średniowiecze. Goście dopisali, jest ich więcej niż rok temu.

Nie wszystko jednak, co pomysłodawcy chcieli zrobić wykonali. Zabytkowa łódź, która miała zostać pokazana w Arturówku nie mogła wypłynąć, bo nie jest zarejestrowana. Na prezentację nie pozwolili przedstawiciele czuwajacego WOPR.

Jednak poza tym małym problemem wszystko zorganizowano, tak jak trzeba. Cały dzień pogoda dopisała, wiele osób poza zwiedzaniem Wioski mogło się wykąpać w wodzie. Na zgłodniałych czekały różnorakie dania i napoje. Na zainteresowanych pokazy walk, ubioru, czy też turniej łuczniczy.

Łódzka Wioska Historyczna potrwa do niedzieli, 4 lipca. Zakończy się o godz. 16. Wstęp na nią jest bezpłatny. Patronem medialnym imprezy jest portal Plaster Łódzki.

IV Łódzka Wioska Historyczna IV Łódzka Wioska HistorycznaIV Łódzka Wioska Historyczna IV Łódzka Wioska Historyczna
IV Łódzka Wioska HistorycznaIV Łódzka Wioska Historyczna IV Łódzka Wioska Historyczna IV Łódzka Wioska Historyczna
IV Łódzka Wioska Historyczna IV Łódzka Wioska Historyczna IV Łódzka Wioska Historyczna
IV Łódzka Wioska Historyczna IV Łódzka Wioska Historyczna IV Łódzka Wioska Historyczna
IV Łódzka Wioska Historyczna IV Łódzka Wioska Historyczna IV Łódzka Wioska Historyczna
IV Łódzka Wioska HistorycznaIV Łódzka Wioska Historyczna IV Łódzka Wioska Historyczna IV Łódzka Wioska HistorycznaIV Łódzka Wioska Historyczna
IV Łódzka Wioska HistorycznaIV Łódzka Wioska Historyczna IV Łódzka Wioska HistorycznaIV Łódzka Wioska Historyczna IV Łódzka Wioska HistorycznaIV Łódzka Wioska Historyczna
IV Łódzka Wioska Historyczna IV Łódzka Wioska Historyczna IV Łódzka Wioska Historyczna
IV Łódzka Wioska Historyczna

Zobacz także:

Przemarsz historyczny ulicą Piotrkowską (foto+wideo)

– – IV Łódzka Wioska Historyczna – program imprezy

PODZIEL SIĘ
POWIĄZANE POSTY
20100714103107_lesk2016
Koniec marzeń o ŁESK 2016
plastrykultury-5
Plastry Kultury rozdane (foto)
Finał akcji MotoMikołaje 2019 (foto)

ZOSTAWIĆ KOMENTARZ

*