Łódzka Scena Stand-up: Poczęty-Błażewicz, Potocka

lodzkascenastandupWe wtorek, 7 listopada o godz. 20 w Klubopiwiarni rozpocznie się pokaz stand-upu. Na scenie pojawią się Jakub Poczety-Błażewicz i Paulina Potocka. Bilety w cenie 5 zł do nabycia w Klubopiwiarnia. W dniu imprezy cena biletu to 15 zł.

Jakub Poczęty-Błażewicz jeden z „największych” komików na Polskiej scenie (głównie ciałem). Fizyczną niedoskonałość traktuje jako broń, która dostała mu się od samego Kriszny. Czujny człowiek, któremu nie umknie nic co robimy źle jako ludzkość, zadaje pytania, których nikt nie powinien zadawać i śmieje się z głupoty, również własnej. Charakteryzuje go pewność siebie, energia, szukanie kontaktu z publicznością i pewien charakterystyczny sposób bycia, który nie dopuszcza do niego myśli, że to co ma na talerzu może mu wystarczyć.

Paulina Potocka stand-uperka eksperymentalna. Białostocka duchowa córka Andrzeja Poniedzielskiego i kogoś jeszcze. Osoba, wobec której bardzo świadomie używa się słowa „temperament”. Swoje występy buduje przede wszystkim na abstrakcyjnym poczuciu humoru. Nie szokuje. Nie budzi kontrowersji. Podobno nie jest klasycznym stand-upem. Zadziwia swoją dynamiką, a raczej jej brakiem. Slow comedy to jej charakterystyczny styl, rzadko spotykany w Polsce. Zanurzy nas w swojej formie. Przeprowadzi przez światy, które często nie istnieją. Jej stand-up zadziwia. Wstrząsa. Nie pozostawia obojętnym. Po jej występie nic już nie będzie takie samo. Paulina otrzymała wiele wyróżnień na festiwalach komediowych. W ostatnim roku została po raz drugi „Królową Łgarzy” w Turnieju Małych Form Satyrycznych w Bogatyni, dzięki temu fragmenty jej programu można było usłyszeć w Radiowej Trójce. Występowała w takich telewizjach jak TVP Rozrywka, TVP2 oraz Comedy Central Polska.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *