030lprPokonując dziewięciu rywali, Little White Lies z płytą Days of Chaos zwyciężyli w plebiscycie Łódzka Płyta Roku 2014 organizowanym przez łódzką Gazetę Wyborczą.

Laureatem nagrody jury został K. z albumem No Longer Trust These Eyes Of Mine. Uroczysty finał odbył się w piątkowy wieczór, 6 marca, tak jak w poprzednich latach w Domu Towarzystwa Kredytowego przy ul. Pomorskiej 21. Na finałowej gali zagrali: łódzko-londyńska grupa Young Stadium Club, kolektyw didżejski diskollektive oraz zeszłoroczni zdobywcy nagrody – zespół Bruno Schulz.

Głosowanie odbywało się drogą smsową oraz internetową. Internauci oddający swój głos poprzez stronę Wyborcza.pl, otrzymali w zwrocie możliwość wykupienia tygodniowej prenumeraty internetowej za 3 zł. Dodatkowy głos miało jury, które wybrało także finałową dziesiątkę, w składzie: Bartek Chaciński („Polityka”), Małgorzata Halber („M/I”), Filip Kalinowski („Aktivist”), Agnieszka Obszańska (Polskie Radio Program III) oraz Robert Sankowski („Gazeta Wyborcza”). Lista nominowanych została opublikowana 13 lutego, tydzień później ruszyło głosowanie, które zakończyło się w dzień finałowej gali, 6 marca o godzinie 12.

joomplu:86430

Little White Lies oraz K. otrzymali statuetki w postaci chodnikowych płyt, przyozdobionych przez Natalię Hołub, zdolną artystkę i absolwentkę łódzkiej Akademii Sztuk Pięknych.

Laureaci nagrody publiczności odebrali nagrodę już drugi raz. Poprzednim razem zdobyli ten sam tytuł w roku 2013, na plebiscycie podsumowującym rok 2012. Wręczenie nagród odbyło się równo o północy. Od rozpoczęcia gali finałowej na scenie pojawili się Young Stadium Club, z każdą piosenką gromadząc coraz większą publiczność, która na koniec ich występu wołała o bis. Gwiazdą wieczoru był zespół Bruno Schulz, który rok temu na tej samej scenie odbierał nagrodę publiczności Łódzkiej Płyty Roku 2013. Na afterparty zagrał diskollektive, który rozgrzewał publiczność już na samym początku finałowej gali.

Przypomnijmy jakie zespoły walczyły o nagrodę Łódzkiej Płyty Roku 2014:
1. 19 wiosen – Cinema Natura
2. Alles – Post
3. Bogowie – Chi-chi
4. Dr. Ring Ding meets Dreadsquad – Dig it all
5. K. – No Longer Trust These Eyes Of Mine
6. Iza Lach – Painkiller
7. Little White Lies – Days of Chaos
8. O.S.T.R. & Marco Polo – Kartagina
9. Skinny Girls – Because You’re Worthless
10. Daniel Spaleniak – Dreamers

/fot. Anita Andrzejczak

Zobacz także:

Łódzka Płyta Roku 2013 (foto)

Łódzka Płyta Roku 2012 (foto)

Łódzka Płyta Roku 2011 (foto)

PODZIEL SIĘ
POWIĄZANE POSTY
9lipca_070
Chuck Mangione w Łodzi – rozmowa (foto+wideo)
kimendarekskrzeknemokucz1
Soundedit 2015 – piątek (foto)
pg_izalach_08_0287
Iza Lach w Łodzi Kaliskiej (foto)

ZOSTAWIĆ KOMENTARZ

*