01032013_568W Domu Towarzystwa Kredytowego zorganizowano finał konkursu Łódzka Płyta Roku 2012. O miano najlepszej produkcji muzycznej z łódzkiego podwórka walczyło dziesięć tytułów.

Ostatecznie jury najlepszą płytą okrzyknęło album Kamp! zespołu Kamp!. Publiczność miała inne zdanie i doceniła debiutancki krążek Little White Lies pt. Devils In Disguise. Poza powyższymi płytami w finale znalazły się propozycje autorstwa Demolki, Dreadsquadu, Bartka Kujawskiego, Izy lach, Soniamiki, Tabasko, Werka oraz Zeusa. Od siebie mogę dodać, że zgadzam się z powyższym werdyktem i identycznie typowałem piątkowe rozwiązania. O ile o jakości i popularności Kamp! nie ma co dyskutować, to Little White Lies przebojem wdziera się na piedestał łódzkiej alternatywy. Po prostu warto ich posłuchać.

joomplu:49021

W trakcie kilkugodzinnej imprezy na scenie pojawił się zespół Sjón, a także grupa didżejów. Warto dodać, że o miano najlepszej łódzkiej płyty początkowo startowało trzydzieści cztery albumy. Liczba, a także jakość wykonania i różnorodność gatunkowa powinna cieszyć. Miejmy nadzieję, że za rok będzie podobnie.

Zobacz także:

Łódzka Płyta Roku 2011 (foto)

Little White Lies w DOMu (foto)

Little White Lies w Bagdad Café (foto)

Liltte White Lies – wywiad (wideo)

W ogniu pytań: Kasia Katee Bartczak

Little White Lies na zamknięcie Jazzgi (foto+wideo)

Muchy i Little White Lies w DOMu (foto)

Kamp! i Sjón podczas Otwartej Wystawy (foto)

Kamp w Blu (foto+wideo)

– Brennnessel Nacht w Kaliskiej (foto)

Sjón w Lizard King (foto)

PODZIEL SIĘ
POWIĄZANE POSTY
IMG_3209
Kontakt 2015 na OFF Piotrkowskiej (foto)
The Opposition w Radiu Łódź (foto)
Wojtek Justyna TreeOh! w Lokalu (foto)

ZOSTAWIĆ KOMENTARZ

*