lodzkalistaprzebojow Zapraszamy do poznania kolejnej odsłony Łódzkiej Listy Przebojów. Dość nieoczekiwana zmiana na czele i kolejna nowość w Top 10.  Zachęcamy do głosowania – to nic nie boli i nie musi kosztować.

Przypominamy, że Łódzką Listę Przebojów możecie słuchać i oglądać w TV Toya, w programie Kotłownia Sławka Maciasa (premiera – środa o 21:50, tel. prowadzącego – 797005193). Zapraszamy także do polubienia naszej facebookowej strony.

Zwycięzca (piosenka/klip) prezentowany jest na każdej podstronie kategorii Muzyka na naszej stronie (szukaj utworu w prawej kolumnie Plastra).

Lista postała dzięki Waszym głosom. Także już możecie wybierać i walczyć w kolejnym notowaniu ŁLP.

Sposoby głosowania:

1. Wyślij SMS pod numer 71051 o treści plaster.top.numerutworu. Koszt jednego SMS wynosi 1 zł plus vat. Korzystając z tej opcji masz szansę zdobyć podwójne zaproszenie do kina Cytryna.

2. Wyślij maila na adres lista@plasterlodzki.pl o temacie „Lista Przebojów”. W treści wpisz wykonawcę i tytuł utworu oraz swoje imię i nazwisko. Przy tej opcji nie masz szans na nagrody.

UWAGA!! Głosowania potrwa do 16 października  do godz. 19. Ok godz. 20 pojawią się wyniki trzydziestego czwartego notowania.

PO OSTATNIM GŁOSOWANIU BILETY OTRZYMAŁA OSOBA, KTÓREJ NR TEL. ROZPOCZYNA SIĘ OD  8081…

Zobacz regulamin Łódzkiej Listy Przebojów

Zwycięzcy poprzednich edycji Łódzkiej Listy Przebojów

1 notowanie L. Stadt – Mumms Attack
2 notowanie Kamień Kamień Kamień – Ścigany
3 notowanie Magister Ninja – Zamykamy
4 notowanie Sounds of Silence – Tysiące słów
5 notowanie Sounds of Silence – Tysiące słów
6 notowanie Kind Off – Dancing Colours
7 notowanie The Stylacja – Ściana (dźwięku)
8 notowanie Sounds of Silence – Tysiące słów
9 notowanie Heretikon – Nasi Pogańscy Przodkowie
10 notowanie Heretikon – Nasi Pogańscy Przodkowie
11 notowanie Sounds of Silence – Tysiące słów
12 notowanie Heretikon – Nasi Pogańscy Przodkowie
13 notowanie Heretikon – Nasi Pogańscy Przodkowie
14 notowanie Tune – Confused
15 notowanie Heretikon – Nasi Pogańscy Przodkowie
16 notowanie Heretikon – Nasi Pogańscy Przodkowie
17 notowanie Boso – Muzyka
18 notowanie Death Denied – Murky Waters
19 notowanie Hellever – Strach rodzi wiarę
20 notowanie Tune – Confused
21 notowanie Death Denied – Murky Waters
22 notowanie Heretikon – Nasi Pogańscy Przodkowie
23 notowanie Souldust – Chwila
24 notowanie Heretikon – Nasi Pogańscy Przodkowie
25 notowanie Souldust – Chwila
26 notowanie Heretikon – Nasi Pogańscy Przodkowie
27 notowanie Heretikon – Nasi Pogańscy Przodkowie
28 notowanie Heretikon – Nasi Pogańscy Przodkowie
29 notowanie Heretikon – Nasi Pogańscy Przodkowie
30 notowanie Fonovel – Niemiec
31 notowanie Death Denied – Murky Waters
32 notowanie Heretikon – Nasi Pogańscy Przodkowie

Łódzka Lista Przebojów – notowanie 33


1226888_glossy_arrow_4 1. (2 tydzień na liście) Sounds Of Silence – Cień zimnej wojny SMS: 71051 o treści plaster.top.40

Powrót do Top 10 i od razu na pierwszym miejscu. To nowy kawałek dobrze znanej słuchaczom Łódzkiej Listy Przebojów kapeli Sounds of Silence.


1226888_glossy_arrow_42. (5) Fonovel – Niemiec
SMS: 71051 o treści plaster.top.46

Powrót na drugie miejsce. To drugi klip promujący płytę Fonovel „Good Vibe” tej coraz popularniejszej kapeli. Zobacz foto i wideo relację z koncertu z okazji imienin Romualda.


1226885_glossy_arrow_13. (18) Death Denied – Murky Waters SMS: 71051 o treści plaster.top.34

Z drugiego na trzecie. To kapela, którą część z Was może pamiętać z zeszłorocznych Juwenaliów Uniwersytetu Łódzkiego. Zapraszamy do obejrzenia foto relacji z koncertu Dead Denied w Iron Horse.


1226885_glossy_arrow_14. (25) Heretikon – Nasi Pogańscy Przodkowie SMS: 71051 o treści plaster.top.29

 

Z pierwszego na czwarte. Heretikon to Łódzki zespół Folk/Death Metalowy. Założony został w 2008 roku. Aktualnie tworzone są kawałki na debiutancki album.


1226888_glossy_arrow_4 5. (2) Rambo Jet – Prośba o piosenkę SMS: 71051 o treści plaster.top.50
Z dziesiątego na piąte. To najnowszy klip Rambo Jet. Zespół pracuje nad projektem „Tuwim”, czyli utworami do tekstów Juliana Tuwima i to jedna z próbek. Więcej o przedsięwzięciu – tutaj.


1226885_glossy_arrow_16. (14) Souldust – Chwila SMS: 71051 o treści plaster.top.42

Z czwartego na szóste. Z czwartego na szóste. Souldust to przedstawiciel nieco zapomnianego gatunku grunge – hard rock. Kapela powstała w 2007 roku. Stworzyli ją Tomek, Kuba, Paweł, Maciek i Wojciech. Nie tak dawno Souldust wystąpił w Fabryce Sztuki i podczas Łodzkiej Nocy Muzyki.


1226885_glossy_arrow_1 7. (16) Coffee Radio – Wszystko o Tobie SMS: 71051 o treści plaster.top.39

 

Z piątego na siódme. Gdy po raz pierwszy usłyszałem ten indie rockowy zespół byłem pod wielkim wrażeniem i szokiem – tak młodzi, pełni energii, a jednak dojrzali muzycznie muzycy. Po okresie stagnacji kapela wraca i znów koncertuje. Na szczęście. Zobacz występ Coffee podczas Trzeciej Łódzkiej Nocy Muzyki.


1226885_glossy_arrow_18. (20) Tune – Confused SMS: 71051 o treści plaster.top.32

Spadek na ósme. To nowy kawałek Tune promujący ich debiutancką płytę. W utworach z niej  znaleźć możecie takie muzyczne korzenie jak The Doors, Pink Floyd czy The Mars Volta. Zobacz nasz wywiad z zespołem.


1226885_glossy_arrow_19. (26) L.Stadt – Mumms Attack SMS: 71051 o treści plaster.top.1

Z ósmego na dziewiąte. Utwór z najnowszej płyty L.Stadt – EL.P – lider pierwszej edycji naszej Listy. W Mumms Attack w ciągu dwóch minut udało się zawrzeć zadziwiająco dużo smaczków: nerwowe pianino, dziecięce chórki, dźwięk przelatującego samolotu i lekko przybrudzony wokal rodem z płyt The Raveonettes czy The Kills. Zobacz relację ze koncertu L.Stadt podczas Jarmarku Wojewódzkiego.


1226885_glossy_arrow_110. (24) Kind Off – Dancing Colours SMS: 71051 o treści plaster.top.7
 
Z siódemego na dziesiąte. Połączenie rocka i elektroniki w interesującym wykonaniu. Kind Off z hukiem pojawił się na łódzkiej scenie. Świeże brzmienie i świetlana przyszłość


POCZEKALNIA


Sposoby zgłaszania zespołów:

Wyślij maila na adres lista@plasterlodzki.pl temacie „Lista Przebojów – zgłoszenie”. W treści wpisz wykonawcę i tytuł utworu. Uwaga!! Można zgłaszać tylko zespoł z Łodzi i województwa.


P.  Fonovel – Passion
SMS: 71051 o treści plaster.top.3

Po 29 tygodniach na liscie spadek do poczekalni. Delikatny wokal byłego wokalisty l.stadt – Radka Bolewskiego, łagodne klawisze znanego z 19 Wiosen Pawła Cieślaka i nastrojowe dźwięki gitary w wykonaniu Dominika Figla. Tak jednym zdaniem można opisać ten utwór, pochodzący z debiutanckiej epki zespołu. Warto nadmienić, że w ŁDK możecie podziwiać fotografie łódzkich poetów wykonane przez Dominika z Fonovela.


P. The Washing Machine – Alright SMS: 71051 o treści plaster.top.8
Wciąż w poczekalni. Piosenka jest zapowiedzią długo wyczekiwanego debiutu indie rockowego kwartetu. „Alright” sprytnie łączy w sobie mocne gitarowe riffy z subtelnymi klawiszami i wybuchowym wokalem. Zobacz relację z koncertu Washing Machine w Stereo Krogs.


P. Overhood – Hell yeah SMS: 71051 o treści plaster.top.21

Także nadal w poczekalni. Jeden z czołowych „eksportowych” zespołów z Łodzi. Hell yeah. Zobacz foto i wideo relację z ich koncertu w Bagdadzie.


P. The Stylacja – Ściana (dźwięku) SMS: 71051 o treści plaster.top.26

Spadek do poczekalni. The Stylacja to, według podawanych informacji, jedyna kapela grająca SKA z Łodzi. Także jeden z bandów, w którym wciąż zachodzą zmiany w składzie. Zapraszamy do obejrzenia kwetionariusza lidera zespołu oraz występu The Stylacji na Targowej.


P. Halo of Lies – Blind Leading The Blind SMS: 71051 o treści plaster.top.31

 

Laureat tegorocznej F.E.T.Y. Zespół założył w maju 2009 wokalista i gitarzysta Piotr „Hans” Mosieniak, który skrystalizował swój skład dopiero w lutym 2011. Posłuchajcie, oceńcie, zagłosujcie.


P. Hellever – Strach rodzi wiarę
SMS: 71051 o treści plaster.top.36

Kolejne „łódzkie ostre brzmienie”. Czy „strach rodzi wiarę”? Posłuchajcie i przekonajcie się sami. Zobacz koncert Hellever w ŚFK.


P. Event Horizon – Someone stop me SMS: 71051 o treści plaster.top.39

To kawałek Event Horizon, młodej łódzkiej kapeli grającej muzykę z pogranicza rocka i metalu. Event Horizon powstał w roku 2010 z „pozostałości” po zespole Glukoza (Adam, Kamil, Tomek). Od tego czasu do składu dołączyli drugi gitarzysta (Mateusz Lewandowski) i klawiszowiec (Adam Potęga).


P. Psychocukier – Gwiazda
SMS: 71051 o treści plaster.top.43

To kawałek z najnowszego krążka zespołu pt. Królestwo. Czy niezwykle popularny łodzki band awansuje do Top 10?


P. Spaces Faces – Dziwnie
SMS: 71051 o treści plaster.top.44

Zespółu Głosników, Wzmacniaczy i Mikrofonów Spaces Faces wciąż w poczekalni. Czy awansują? Wszystko zależy od Was.


P. Samokhin Band – Ja skazal
SMS: 71051 o treści plaster.top.45

W poczekalni. Zespół grywał ten  kawałem podczas ostatnich koncertów. Samokhin to fuzja funka,  latino, rocka – słowiańskiej fantazji. To wszystko m. in dzięki charyzmatycznemu wokaliście i trębaczowi Pavłowi Samokhinowi.


P. Un-Logic – Kryształowy sen
SMS: 71051 o treści plaster.top.47

Un-Logic świeży projekt na polskim rynku muzycznym ukierunkowany na muzykę pop-rock.Tworzą go przyjaciele, którzy wbrew logice spotkali się na swej drodze, aby realizować wspólną pasję i zamiłowanie do muzyki. Założycielem grupy jest kompozytor, klawiszowiec Michał Kubus, znany wcześniej z formacji Eteksor, który do współpracy zaprosił młodą wokalistkę Milenę Owczarczyk oraz muzyków: Tomasza Czaplińskiego i Macieja Górskiego. Ich pierwsza propozycja to liryczna ballada zatytułowana „Kryształowy Sen”. W najbliższym czasie pojawi się drugi singiel zespołu, nad którym grupa obecnie pracuje.


P. Wieże fabryk – Kosmos
SMS: 71051 o treści plaster.top.48

Wieże Fabryk – uparcie tkwiące w undergroundzie od ponad 10 lat – to jedni z najważniejszych krajowych reprezentantów  „nowej fali nowej fali”.


P. Black Radio – Zero Year
SMS: 71051 o treści plaster.top.49
 

Najnowsza propozycja to najnowszy singiel zespołu Black Radio. Jeśli się Wam podoba głosujcie na Zero Year.


P. Egoiści – Miasto kotów
SMS: 71051 o treści plaster.top.51
 

Kolejna propozycja to rockowa kapela z Łodzi. W skład zespołu wchodzą: Magdalena Baś – wokal, Krzysiek „Korcu” Korczak – gitara, Wojciech Piotrowski – gitara, Zbigniew Depta – perkusja, Michał Klimczak – bas.


P. Whispering – Radiation Sickness SMS: 71051 o treści plaster.top.52

Posłuchaj utworu na Muzzo

Najnowsza propozycja do Top 10 to kawałek Whispering, kapeli z Ozorkowa powstałej w 1994 roku. To przedstawiciele klasycznego, ciężkiego brzmienia.


UWAGA! GŁOSOWAĆ MOŻECIE TAKŻE NA PONIŻSZE TEKSTY

(MAILOWO NA ADRES LISTA@PLASTERLODZKI.PL LUB SMS-OWO)

SMS: 71051 o treści plaster.top.2 Revlovers – Shake It POSŁUCHAJ
SMS: 71051 o treści plaster.top.4 Bruno Schulz – Laura POSŁUCHAJ
SMS: 71051 o treści plaster.top.5

Kamp! – Heats

POSŁUCHAJ
SMS: 71051 o treści plaster.top.6 Kamień Kamień Kamień – Ścigany POSŁUCHAJ
SMS: 71051 o treści plaster.top.9 Black Radio – Another Way POSŁUCHAJ
SMS: 71051 o treści plaster.top.10 Tune – Dependent
SMS: 71051 o treści plaster.top.11 Alone – Time Stop POSŁUCHAJ
SMS: 71051 o treści plaster.top.12 Eteksor – WNM POSŁUCHAJ
SMS: 71051 o treści plaster.top.13 Magister Ninja – Zamykamy POSŁUCHAJ
SMS: 71051 o treści plaster.top.14 Pornohagen – Weź to włącz POSŁUCHAJ
SMS: 71051 o treści plaster.top.15 TRYP – Czołg POSŁUCHAJ
SMS: 71051 o treści plaster.top.16 NOT – To taka gra POSŁUCHAJ
SMS: 71051 o treści plaster.top.17

consFEARacy – The Death and Resurrection Show

POSŁUCHAJ
SMS: 71051 o treści plaster.top.18 Citizen – Hip-Hop To My! POSŁUCHAJ
SMS: 71051 o treści plaster.top.19 Dreadsquad & Kacezet – Czego ona chce POSŁUCHAJ
SMS: 71051 o treści plaster.top.20

Ghetto – Świat w którym przyszło Ci żyć

POSŁUCHAJ
SMS: 71051 o treści plaster.top.22 Psychocukier & Łukasz z Bałut – Złota Kareta POSŁUCHAJ
SMS: 71051 o treści plaster.top.23 Sounds of Silence – Tysiące słów POSŁUCHAJ
SMS: 71051 o treści plaster.top.24 Purga – Ślepa Kieja POSŁUCHAJ
SMS: 71051 o treści plaster.top.25 2’Loan – Machina POSŁUCHAJ
SMS: 71051 o treści plaster.top.27 Wah Na Tah  – Wiara POSŁUCHAJ
SMS: 71051 o treści plaster.top.28

Rambo Jet – Chocolate Bar

POSŁUCHAJ
SMS: 71051 o treści plaster.top.30

Carte Blanche – Magik

POSŁUCHAJ
SMS: 71051 o treści plaster.top.33

Kind Off – What have to be

POSŁUCHAJ
SMS: 71051 o treści plaster.top.35

Bruno Schulz – Pobawmy się w ludzi teraz

POSŁUCHAJ
SMS: 71051 o treści plaster.top.37

Boso – Muzyka

POSŁUCHAJ
SMS: 71051 o treści plaster.top.38

Tautology – Cage of love

POSŁUCHAJ

   

Zapraszamy do udziału w naszej zabawie 🙂

PODZIEL SIĘ
POWIĄZANE POSTY
lodzkalistaprzebojow
Łódzka Lista Przebojów – notowanie 20
lodzka_lista_przebojow
Łódzka Lista Przebojów – notowanie 87
lodzkalistaprzebojow
Łódzka Lista Przebojów – notowanie 26
1 Komentarz
  • Marcin
    11 października 2011 at 21:37

    A dlaczego na liście nie ma nic Statystów? Szkoda, bo to fajny zespół.

ZOSTAWIĆ KOMENTARZ

*