DSC0881317 marca w Szkole Podstawowej nr 205 odbyła się XVI kolejka rozgrywek XV edycji Łódzkiej Amatorskiej Ligi Siatkówki organizowanej przez Klub Sympatyków Piłki Siatkowej przy wsparciu Urzędu Miasta Łodzi.

W ekstraklasie kobiet rozpoczęła się runda play-off, w której nie obyło się bez sensacji. Główny faworyt do złotego medalu – drużyna Dzikusy, dość niespodziewanie musiał uznać wyższość zespołu Stacja Nowa Gdynia. Obydwie drużyny stworzyły piękne i emocjonujące pięciosetowe widowisko. Bliżej udziału w finale rozgrywek są również siatkarki Jutrzenki, które pokonały 3:1 Dream Team. W rywalizacji o utrzymanie pierwsze zwycięstwo odniosły zawodniczki Acero Lamii po szybkim zwycięstwie w trzech setach nad Juniorem Piątkowisko.

Podczas XVI kolejki poznaliśmy finalistów ekstraklasy mężczyzn. O złote medale zagrają siatkarze PGE S.A., którzy w półfinale ponownie pokonali Iskrę, tym razem 3:1 oraz obrońcy tytułu – zawodnicy TKKF Dzikusy zwyciężając dwukrotnie 3:1 zespół Piazza Cafe. Wielki finał odbędzie się 14 kwietnia. Drużyna Fantom zagwarantowała sobie walkę o piątą lokatę nie tracąc nawet seta w konfrontacji przeciwko ekipie Cyrańskich.

W I lidze kobiet kolejny krok do awansu zrobił zespół Wyborowe wygrywając pewnie 3:0 mecz przeciwko Energii. Z walki o pierwsze miejsce premiujące awansem, nie rezygnują zawodniczki Dzikusów II, które po zwycięstwie 3:1 nad Tsunami tracą do lidera 3 pkt. Dużą sensację sprawiły siatkarki ZSO 4 pokonując dość przekonująco w trzech setach drużynę Salos Wodna, prowadząc tym samym w rywalizacji o piąte miejsce. Należy podkreślić, iż było to pierwsze zwycięstwo tego zespołu w tym sezonie.

W I lidze mężczyzn wyłonione zostały pary II rundy play-off. Walka o pierwsze miejsce, a tym samym awans do najwyższej klasy rozgrywkowej toczyć się będzie pomiędzy drużynami Itaka Film oraz Lozamet. Ci pierwsi mimo porażki 3:0 utrzymali wysoką przewagę z pierwszego spotkania przeciwko ekipie Bejłocz, natomiast Lozamet po raz drugi zwyciężył Ventę PAO.

W II lidze mężczyzn mimo ambitnej walki nie udało się drużynie SWSPiZ odrobić strat z pierwszego spotkania przeciwko Czarnym. Zwycięstwo tych pierwszych dopiero po tie-breaku satysfakcjonowało zespół Czarni, którym udział w finale gwarantowały wygrane dwa sety. O awans zagrają przeciwko siatkarzom Sokoła II, którzy dwukrotnie okazali się lepsi od Bruklandu wygrywając oba mecze 3:1.

Bezpieczną przewagę w tabeli III ligi mężczyzn utrzymał zespół Volley Centrum pokonując w przekonywujący sposób 3:0 zawodników Wild Boyz. Z walki o pierwsze miejsce nie rezygnuje drugi w klasyfikacji Dell, który również bez straty seta zwyciężył drużynę ZWiK. W rywalizacji play-off o dodatkowe miejsca w II lidze niespodziewanie górą drużyny niżej sklasyfikowane, które wygrały swe spotkania po 3:0. Frontica zwyciężyła zespół Warecka, siatkarze Pickup Diablo okazali się lepsi od ŁKSG, a Junior triumfował w meczu przeciwko Szybkim i Wściekłym.

Na następną kolejkę zapraszamy 24.03.2012 (sobota) w godzinach 9-16 w Szkole Podstawowej nr 205 ul. Dąbrówki 1 (Olechów).

Wyniki XVI kolejki

Ekstraklasa kobiet

Dzikusy I – Nowa Gdynia 2:3

Jutrzenka – Dream Team 3:1

Junior – Acero Lamia 0:3

Ekstraklasa mężczyzn

PGE S.A. – Iskra 3:1

Dzikusy – Piazza Cafe 3:1

Fantom – Cyrańscy Team 3:0

I liga kobiet

Dzikusy II – Tsunami 3:1

Energia – Wyborowe 0:3

Salos – ZSO 4 0:3

1

Wyborowe

16

43

46

8

2

Dzikusy II

16

40

45

15

3

Tsunami Rex-Bud

16

25

31

29

4

Energia

16

21

25

30

I liga mężczyzn

Sborna – GRID Volley 1:3

Bez nazwy – Volley Team 3:1

Itaka Film – Bejłocz 0:3

Lozamet – Venta PAO 3:2

II liga mężczyzn

SWSPiZ – Czarni 3:2

Energeo – Popularni 3:1

AMC – Piwożłopy 3:0

Sokół II – Brukland 3:1

III liga mężczyzn

Dell – ZWiK 3:0

Wild Boyz – Volley Centrum 0:3

Elma-RK – A-ZSP3 3:1

Warecka – Frontica 0:3

ŁKSG – Pickup Diablo 0:3

Szybcy i Wściekli – Junior 0:3

Znów My – Dobroń kadeci 1:3

 

1

Volley Centrum

16

44

47

12

2

Dell

16

37

40

15

3

WildBoyz

16

34

36

20

4

ZWiK

16

32

38

27


Zobacz także:

Łódzka Amatorska Liga Siatkówki – 15 kolejka (foto)

Łódzka Amatorska Liga Siatkówki – 14 kolejka (foto)

Łódzka Amatorska Liga Siatkówki – 13 kolejka (foto)

Łódzka Amatorska Liga Siatkówki – 12 kolejka (foto)

Łódzka Amatorska Liga Siatkówki – 11 kolejka (foto)

Łódzka Amatorska Liga Siatkówki – 10 kolejka

Łódzka Amatorska Liga Siatkówki – 9 kolejka

Łódzka Amatorska Liga Siatkówki – 8 kolejka (foto)

Łódzka Amatorska Liga Siatkówki – 7 kolejka

Łódzka Amatorska Liga Siatkówki – 6 kolejka

Łódzka Amatorska Liga Siatkówki – 5 kolejka

Łódzka Amatorska Liga Siatkówki – 4 kolejka

Łódzka Amatorska Liga Siatkówki – 3 kolejka

Łódzka Amatorska Liga Siatkówki – 2 kolejka

Łódzka Amatorska Liga Siatkówki – 1 kolejka (foto)

PODZIEL SIĘ
POWIĄZANE POSTY
puchar
Turniej finałowy mistrzostw województwa łódzkiego juniorek w piłce siatkowej
Ewelina Tobiasz: W młodości tkwi siła
zwik
Qmed Łódzka Amatorska Liga Siatkówki 2015/2016 – VIII kolejka

ZOSTAWIĆ KOMENTARZ

*