Łodzianki z medalami Mistrzostw Polski Juniorek w Boksie

MPJ_KobietNa ringu w Toruniu rozegrano Mistrzostwa Polski Juniorek z udziałem 91 młodych bokserek z 39 klubów. Wśród nich były trzy zawodniczki z Łodzi.

Bez powodzenia wystartowała Joanna Misiak (MUKS Widzew) w wadze 52 kg. Natomiast sukcesy medalowe wywalczyły dwie zawodniczki Boks-Tur. Debiutantka Sandra Bednarz (waga 70 kg) w ćwierćfinale miała wolny los lecz w półfinale po emocjonującej i zaciętej walce uległa na punkty broniącej tytułu mistrzowskiego- Justynie Abramowicz ze Szczecina. Wywalczyła tym samym brązowy medal.

Najlepsza juniorka, członkini Kadry Narodowej – Karolina Owczarz występująca w wadze do 60 kg miała wolny los w eliminacjach z powodu rozstawienia przez trenera kadry. W ćwierćfinale dając pokaz pięknego boksu pokonała w III rundzie przez przewagę Iwonę Misiak z Zamościa. W półfinale zmierzyła się z inną kadrowiczką Patrycją Danielewską z Chojnic. Walka ta zakończyła się w sposób niecodzienny wynikiem 2:2. O porażce Karoliny zdecydowały pomocnicze kliknięcia w sędziowskich maszynkach.

Co ciekawe, trzech sędziów wskazało jako zwycięzcę naszą zawodniczkę, a jako jeden jej rywalkę ale kliknięcia były ważniejsze. Wywalczyła, zatem “tylko brąz”, ale pozostał niedosyt tym bardziej, że publiczność i inni znawcy boksu byli tym werdyktem mocno oburzeni.

 


Klub UKS BOKS-TUR prowadzi nabór do sekcji i jest szansa dla następców. Więcej informacji na stronie internetowej www.bokstur.pl.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *