Łodzianki podbijają międzynarodowy świat pole dance

a62f2dcf-9414-410a-acf4-78b14edd113dAgata Biernat, modelka oraz Klaudia Kwiatos, doktorantka Politechniki Łódzkiej od tygodni poświęcają każdą wolną chwilę na trening układu tanecznego, który ma przynieść im zwycięstwo na międzynarodowych zawodach pole dance w Mediolanie. Zmagania łodzianek będzie można oglądać na żywo w internecie.

W zaledwie pół roku Agata Biernat i Klaudia Kwiatos, tańcząc w duecie, zdobyły podia Mistrzowstw Pole Dance w Polsce oraz zawodów Pole Art w Hiszpanii. Zwycięstwa otworzyły przed łodziankami drzwi do dalszej kariery. 21 lutego (niedziela) wystąpią w Mediolanie podczas imprezy Pole Art Italy. Ilość zgłoszeń była tak duża, że stworzono listę rezerwowych zawodników. Łódzkie tancerki zakwalifikowały się do grona 9 najlepszych duetów, co dało im gwarancję na występ przed włoską publicznością. – Przygotowujemy się do zawodów od wielu tygodni. Każda z nas ma swoje obowiązki. Pracujemy, Klaudia pisze doktorat, dodatkowo wieczorami prowadzimy zajęcia jako instruktorki pole dance. Nasze treningi zaczynają się, kiedy ostatni kursant opuszcza salę Lejdis Studio, czyli o godzinie 22. Kosztuje nas to dużo siły i samodyscypliny. Całe szczęscie tańczymy w duecje, dlatego motywujemy się wzajemnie. Żadna nie chce zawieść drugiej – opowiada Agata Biernat, nie tylko tancerka i modelka, ale również Vice Miss Polonia 2009. Klaudia Kwiatos także posiada doświadczenie w występach przed publicznością. Tańczyła m.in. w teledyskach Majki Jeżowskiej, Zeusa, K.A.S.Y., Kombi czy Blue Cafe.

Dziewczyny przygotowują do zawodów nową choreografię. Godziny treningów przy metalowym drążku to prawdziwe wyzwanie. – Przestałyśmy liczyć siniaki – opowiada Agata Biernat. – Pole dance to taniec przy twardej metalowej rurze, na ktorej wykonujemy różnorodne figury taneczne, dodatakowo odczuwamy obciążenie w postaci drugiej osoby, z którą należy stworzyć dany układ. 

joomplu:105065

Ważnym i widowiskowym elementem zadowów tanecznych są stroje. Szyje je Marletto Lingerie,  młoda łódzka projketantka bielizny. – Cieszymy się, że współpracujemy ze zdolnymi lokalnymi twórcami i zaprezentujemy ich dzieła w Mediolanie, europejskiej stolicy mody – mówi Agata Biernat.

Do zawodów zostało niewiele ponad tydzień czasu. Czy dziewczyny zaczęły się już stresować? Agata Biernat: – Jesteśmy na etapie szlifowania tricków. Taniec na rurze w duecie wymaga dużej precyzji. To, co zaprezentujemy na scenie w kilka minut, opracowujemy na sali treningowej tygodniami.

Występ łodzianek będzie można zobaczyć na żywo w internecie przez kanał PoleRanking na You Tube w niedzielę (21 lutego). Kolej na ich występ przypada koło godz. 17 (zawody rozpoczynają się o godz. 15). Agata Biernat i Klaudia Kwiatos wystąpią jako jeden z dwóch duetów z Polski. Drugi tworzą tancerki z Katowic – Natalia Majer i Wiktoria Karbownik.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *