WYB051_kopiaŁódzka studentka, II wice Miss Polonia Województwa Łódzkiego 2010 Katarzyna Kuziemska będzie reprezentować Polskę  na międzynarodowym konkursie piękności World Miss University – Miss Świata Studentek.

 
Finał 23 edycji wyborów zaplanowany jest na 12 grudnia w stolicy Korei, Seulu. Wezmą w nim udział 72 kandydatki – studentki z całego świata.

Katarzyna Kuziemska jest studentką III roku Zdrowia Publicznego SWSPiZ. Podczas wyborów Miss Polonia 2010, otrzymała tytuł II wice Miss Województwa Łódzkiego oraz zakwalifikowała się do półfinału ogólnopolskiego. World Miss University to konkurs powołany do życia przez organizację z Korei Południowej, założony w 1986 roku. Rozgrywany jest na kontynencie azjatyckim – najczęściej w Korei Południowej i Chinach. Polki uczestniczą w tym konkursie od 1990 roku i często zdobywały wyróżnienia – w tym tytuł główny dla Ewy Wachowicz w 1993 roku.

Nasza reprezentantka na finale konkursu zaprezentuje się w sukni wieczorowej przygotowanej przez firmę Coco&Pedro z Krakowa. Będzie to elegancka suknia o ”syrenim” kroju z długim trenem wykonana z czarnego tiulu oraz zdobiona kamieniami. Na konkurs World Miss University zabierze również ze sobą: dwa stroje narodowe, kamień z miasta z którego pochodzi oraz drobne upominki dla wszystkich uczestniczek.

/info i foto Agencja Impresaryjna Igo-Art

 

PODZIEL SIĘ
POWIĄZANE POSTY
Finalistki Miss Polonia Województwa Łódzkiego zwiedzają region (foto)
64
Miss Politechniki Łódzkiej 2013 (foto)
IMG_6762_kopiuj
Miss Ziemi Łódzkiej 2017 (foto)

ZOSTAWIĆ KOMENTARZ

*