Matej_Bobrik_odbieranagrodeSelf(less)-portrait, 45-minutowy dokument w reżyserii Mateja Bobrika, zdobył Grand Prix Festiwalu Filmów Studenckich Łodzią po Wiśle i nagrodę dla najlepszej etiudy dokumentalnej.

Festiwal w kinie Iluzjon w Warszawie zakończył się 13 kwietnia w nocy wielkimi emocjami podczas ogłaszania werdyktu jurorów i wręczania nagród.

Jury w składzie: Przemysław Wojcieszek (przewodniczący), Adam Badowski, Kuba Kijowski i Kuba Mikurda, za najlepszą etiudę fabularną Festiwalu uznało Króla kosmosu w reż. Marka Wegnera; ten sam film zdobył nagrodę za najlepsze zdjęcia, którą odebrał Tomasz Ziółkowski. Najlepszą etiuda animowaną został film Łukasz i Lotta Renaty Gąsiorowskiej. Wyróżnienie specjalne dla Martina Ratha za fabularną Arenę przyznał juror Kuba Mikurda.

matej_bobrik_kadr

Matej Bobrik jest autorem scenariusza, reżyserem i operatorem najlepszego filmu Festiwalu Self(less)-porrtail. Odbierając nagrodę podziękował żonie Mariko Saga, która jest także bohaterką filmu i współautorką zdjęć. Jej wdzięk, humor i naturalność stanowią dodatkowy atut filmu opowiadającego o młodym reżyserze, który po nagłej śmierci matki kieruje kamerę na siebie. Bohater mówi o sobie przez relację z najbliższymi kobietami: zmarłą mamą, mieszkającą w Słowacji babcią, z którą ma kontakt niemal wyłącznie przez telefon i ukochaną Mariko.

Nagrodę dyrektora PLANETE+ DOC Film Festival Artura Liebharta dla najlepszego dokumentu odebrała Aniela Gabryel za Lecieć – nie lecieć. A nagrodę publiczności zdobyła Katarzyna Parejko za pokazaną w przeglądzie pozakonkursowym etiudę fabularną Wiatr/oddech. Konkurs na najlepszy trailer festiwalowego filmu wygrała Katarzyna Śpioch zwiastunem fabularnej Miruny w reż. Piotra Sułkowskiego.

PODZIEL SIĘ
POWIĄZANE POSTY
opla_logo_deep_red_ok
Zgłoś film na II O!PLA 2014
Danny_Boy_bohater
Danny Boy z szansą na Oscara
IMG_2101_kopiuj
Inauguracja Cinergii 2017 (foto)

ZOSTAWIĆ KOMENTARZ

*