Sjn_na_zamkniciu_Se-ma-foraMuzeum Bajki Se-ma-for zamyka się na czas wakacji, by powrócić w październiku w nowej, odświeżonej formie, jako Se-ma-for Muzeum Animacji. Huczne zamknięcie, na które złożyły się m.in. darmowe zwiedzanie Muzeum, fotospacer, koncerty i performance artystyczne, w których dominowali łódzcy artyści,  odbyło się w piątek, 22 czerwca.

Wieczorem można było zobaczyć przy pracy łódzką artystkę Sandrę Sýgur, która na jednej ze ścian Muzeum stworzyła obraz kosmosu. Dzieło prezentowane było w świetle ultrafioletowym. Natomiast na drzwiach Muzeum postaci z bajek Se-ma-fora malował Maciek Sławski, autor bloga niemaszprzyjaciol.pl. Na scenie zaprezentowali się Wolfgang in a truck, Sjón i by proxy, zaś w sali kinowej można było usłyszeć Elektrycznego Węgorza.

Elektryczny Węgorz, jak sam powiedział, przygotował pokaz filmów z muzyką na żywo, ale z playbacku. Zobaczyliśmy film Miasto płynie, teledysk Uszatek, a także przygotowaną specjalnie na tę okazję interpretację muzyczną do jednego z odcinków Wróbla Ćwirka. Wszystkie projekcje wzbogacone zostały oczywiście „żywym” wokalem Węgorza. Na koniec artysta zaprezentował teledysk, zapowiadający jego nową płytę. Premiera albumu Wieloryb już 25 czerwca, a cztery dni później, w łódzkim Bagdad Cafe, koncert promocyjny krążka.

joomplu:38155

Na scenie usytuowanej przed wejściem do Muzeum, jako pierwsi zagrali ociekający disco-elektroniczną żywiołowością Wolfgang in a truck. Grupa niedawno wydała swoje drugie EP – Sun cream. Podczas koncertu przed Se-ma-forem widać było, że muzykom brakuje ciut większej interakcji ze strony publiczności. Mimo tego, jak zwykle dali z siebie wszystko prezentując mocno taneczny set.

Po Wolfgangach wystąpił multigatunkowy zespół Sjón, który choć na scenie występuję zaledwie od kilku miesięcy, już może odnotować na swoim koncie spory sukces. Otóż muzycy zagrają na tegorocznej edycji Open’er Festival w Gdyni! Sjón podobnie jak poprzednicy zagrali dobry koncert, fantastycznie łącząc gitarowe uderzenie z delikatnymi dźwiękami pianina.

Na koniec pojawił się krakowski elektroniczny duet by Proxy, zaś po nim na scenę ponownie zawitał Elektryczny Węgorz.

Zobacz także:

Kamp! i Sjón zagrali podczas Otwartej Wystawy

W ogniu pytań: Kacper Kaczmarek (Sjón)

Łódzka Płyta Roku – finał z Wofgang in a truck w Bagdad Cafe

PODZIEL SIĘ
POWIĄZANE POSTY
IMG_2678
Komety w Lokalu (foto)
_IGP4371_kopia
Levity w Łodzi Kaliskiej (foto)
Fest Festival – dzień 2 (foto)

ZOSTAWIĆ KOMENTARZ

*