Autorski projekt, miniatura choreograficzna Bogumiły Szaleńczyk, artystki Baletu Teatru Wielkiego w Łodzi, która niedawno zadebiutowała na łódzkiej scenie jako choreograf. Stworzyła tym samym przepiękny spektakl „The way of life”, będący jedną z części wieczoru zatytułowanego „Ścieżki życia”.

Tymczasem, w tych trudnych warunkach, artystka podjęła się wyzwania stworzenia miniatury choreograficznej do muzyki Łukasza Skoniecznego w sposób zdalny. Jest to wymagające i trudne w realizacji przedsięwzięcie, jednak nie ma rzeczy niemożliwych, o czym przekonamy się w środę, 27 maja 2020 r.

„Projekt ma za zadanie podnieść na duchu każdego z nas, po tym jak stanęliśmy przed nietypowym i nieprzewidywalnym zjawiskiem, jakim jest stan pandemii. Mamy nadzieję, że po obejrzeniu premiery, nadzieja na lepsze jutro pobudzi nas do pozytywnego myślenia i pozwoli cieszyć się z małych rzeczy. W końcu to one są najważniejszą częścią codzienności.

Pragnę zwrócić uwagę na naszą kochaną Planetę Ziemię, która może się odradzić i złapać trochę oddechu w tym trudnym dla nas czasie. Może wieczny konsumpcjonizm nie jest jedyną drogą w naszym życiu? Może staniemy się bardziej wrażliwi, empatyczni. Pewnie Dla wielu zapewne brzmi to jak utopia, inni pomyślą, że to nierealne. wszystko jest w naszych rękach. Możemy małymi krokami zmieniać siebie, by stać się przyjacielem planety. Pierwszy krok został wykonany, teraz trzeba tylko dopilnować, aby nie wpaść w wir wiecznie rosnących potrzeb”.

Bogumiła Szaleńczyk

Z zapartym tchem czekamy na rezultaty pracy zaangażowanych w projekt 25 artystów baletu Teatru Wielkiego w Łodzi, wśród których są wspaniali pierwsi soliści TWŁ: Monika Maciejewska i Gintautas Potockas, ulubieńcy publiczności tacy jak Nazar Botsiy, Valentyna Batrak, Matylda Molińska, Julia Sadowska, Laura Korolczuk czy Dominik Senator. W nieco innym charakterze – w oczekiwaniu na nadejście nowego członka rodziny – wystąpi Ekaterina Kitaeva-Muśko oraz 17 innych uznanych artystów Baletu Teatru Wielkiego w Łodzi.

#Odrodzenie – miniatura choreograficzna, wirtualny projekt baletowy Bogumiły Szaleńczyk.

Realizatorzy:

Bogumiła Szaleńczyk – pomysłodawca, reżyser i choreograf

Łukasz Skonieczny – muzyka

Krzysztof Niemczycki – montaż

Obsada:

Monika Maciejewska- Potockas, Ekaterina Kitaeva- Muśko, Valentyna Batrak, Julia Sadowska, Matylda Molińska, Laura Korolczuk, Aleksandra Gryś, Riho Okuno, Jaremko,Kinga Łapińska, Martyna Szablewska, Kinga Majewska, Sakurako Onodera, Anna Major,

Gintautas Potockas, Nazar Botsiy, Dominik Senator, Wiktor Krakowiak-Chu, Koki Tachibana, Kyrylo Scherban, Dawid Kucharski, Paweł Kurpiel, Jakub Olejnik, Kamil Luberacki, Francesco Bruni

Premiera środę 27 maja o godzinie 18:00 na profilu FB, jak również kanale YouTube Teatru Wielkiego w Łodzi! 

Premiera na YouTube – link: https://youtu.be/ChZC2gF_dNE

#Odrodzenie – wydarzenie na FB: https://www.facebook.com/events/326504478319633/

Wideo zaproszenie Bogumiły Szaleńczyk: https://www.facebook.com/TeatrWielkiLodz/videos/674763283302094/

 

PODZIEL SIĘ
POWIĄZANE POSTY
Polska Noc Kabaretowa 2020 w Atlas Arenie
zonadoadopcji
Żona do adopcji w Teatrze Rozrywki Lutnia
Roast Battle No Limits w KIJu

ZOSTAWIĆ KOMENTARZ

*