Fot._CH_Tulipan1CH Tulipan zaprasza na wystawę fotograficzną podróżnika Pawła Rakowskiego.  Od 11 marca każdy, kto odwiedzi Centrum, może obejrzeć kolekcję wyjątkowych zdjęć prezentujących Nepal.

Wystawa pt. „Odkrywając Nepal” jest relacją Rakowskiego z podróży po Himalajach – na 34 fotografiach łódzki artysta uwiecznił malowniczą dolinę, leżącą przy ośmiotysięczniku Manaslu, ósmym pod względem wysokości szczycie Ziemi. Dolina ta znajduje się w południowym Nepalu i najlepiej oddaje klimat tego magicznego, niewielkiego państwa, położonego tuż przy „dachu świata”. Na zdjęciach zobaczymy niezwykle różnorodny krajobraz regionu Azji Południowej, jeszcze niezagospodarowany turystycznie; dziki i niedostępny. Na fotografiach Rakowski uwiecznił także codzienne życie Nepalczyków – przedstawicieli niezwykle ciekawej, zróżnicowanej etnicznie i kulturowo społeczności.

Rakowski, doświadczony taternik i polarnik, wędrował także po Alpach, Tatrach, Spitsbergenie, po górach Skandynawii, odwiedził Arktykę. Wystawa o Nepalu jest udokumentowaniem kolejnej wycieczki, którą łódzki fotograf przyrody, geograf, pasjonat gór i podróży odbył po górach wysokich w 2015r.

Fot._CH_Tulipan_3

„Odkrywając Nepal” jest pierwszą wystawą w Tulipanie, która ma zapoczątkować cykl wystaw odbywających się w Centrum. „Serdecznie zapraszamy do współpracy artystów, którzy chcieliby zaprezentować swoje dzieła w naszym Centrum Handlowym. Ciekawe wystawy z pewnością będą urozmaiceniem dla klientów podczas zakupów, a każde miejsce na spotkanie ze sztuką jest dobre” – zachęca Katarzyna Woźniak, Dyrektorka Centrum Handlowego Tulipan.

Zdjęcia są ekssponowane w sąsiedztwie strefy restauracyjnej, naprzeciwko sklepu Rossmann. Wstęp na wystawę jest bezpłatny.

PODZIEL SIĘ
POWIĄZANE POSTY
IMG_6055
Otwarcie Fotofestiwalu 2016 (foto)
naklejka_DE
Discover Europe 2011 – European Photo Contest
TD1
„Łódzkie odcienie szarości” Tomasza Desperaka (foto)

ZOSTAWIĆ KOMENTARZ

*