odjazdowyZ okazji Dnia Bibliotekarza Sekcje Bibliotek Niepaństwowych Szkół Wyższych przy współpracy z Fundacją Fenomen zorganizowały rajd rowerowy bibliotekarzy oraz miłośników słowa pisanego – Odjazdowy Bibliotekarz.
 

Miejscem startowym rajdu była Biblioteka Wyższej Szkoły Pedagogicznej, ul. Żeromskiego 115 przy Parku im. ks J. Poniatowskiego. Przed udziałem każdy z uczestników imprezy otrzymywał koszulkę w kolorze dojrzałej pomarańczy z  napisem Odjazdowy Bibliotekarz oraz szprychówkę z numerem, który brał udział w losowaniu atrakcyjnych nagród książkowych. 
 
W ramach imprezy przewidziano, także akcję bookcrossingu.  Każdy z uczestników mógł przynieść własne książki i wymienić je na nowe. Uczestnikom rajdu towarzyszyły hasła: „Bibliotekarz cyklista – najlepszy rowerzysta!; Wszystko, co chcecie znajdziecie w Bibliotece!”.  Trasa  Odjazdowych Bibliotekarzy wiodła przez ul. Żeromskiego, Piotrkowską, aż do ul. Wólczańskiej. Na mecie przy Bibliotece Głównej Politechniki Łódzkiej czekały nagrody książkowe.
Organizatorom bez wątpienia można pogratulować przygotowania profesjonalnej i ciekawej imprezy. Nie pozostaje nam Czytelnikom, nic innego, jak oczekiwanie na kolejny Odjazdowy Dzień Bibliotekarza.
Kolejna impreza sportowa przygotowana przez środowisko bibliotekarzy z okazji ich święta, to turniej piłkarski „Biblio Cup”. Rozgrywki zaczynają się 15 maja o godzinie 9 na stadionie Metalowca przy ul. Jachowicza 1.
 
Odjazdowy Bibliotekarz Odjazdowy Bibliotekarz Odjazdowy Bibliotekarz
Odjazdowy Bibliotekarz Odjazdowy Bibliotekarz Odjazdowy Bibliotekarz
Odjazdowy Bibliotekarz Odjazdowy Bibliotekarz Odjazdowy Bibliotekarz
 
Zobacz także:
PODZIEL SIĘ
POWIĄZANE POSTY
IMG_3597
Narodowe Czytanie Trylogii Sienkiewicza (foto)
PGU2012logo
Poetyckie Gry Uliczne 2012
IMG_2965
Renata Jabłońska w Domu Literatury (foto)

ZOSTAWIĆ KOMENTARZ

*