a2012-12-14_23-20-32W piątek, 14 grudnia, w łódzkim klubie, Stereo Krogs wystąpił zespół Oddział Zamknięty – jedna z legend polskiego rocka.

Przenieśmy się do roku 1979. W jednej z warszawski kawalerek spotykają się Krzysztof Jaryczewski, Wojciech Łuczaj-Pogorzelski, Paweł Mścisławski oraz Jarosław Szlagowski. Postanawiają założyć zespół. W tym ciasnym mieszkanku odbywają się pierwsze próby. Tam padają pierwsze dźwięki piosenek, które lada moment odegrają ogromną rolę w polskiej muzyce.

Chłopcy na zmianę nagrywali płyty i robili „zadymy”. Polska młodzież zasłuchiwała się w „Ten wasz świat” i „Odmienić los”, a zespół pomimo zmian w składzie i problemów osobistych wciąż grał. Tak przetrwali do dziś i choć z pierwotnego składu pozostał tylko jeden członek, to Oddział Zamknięty po tylu latach wciąż potrafi rozruszać publikę czego doświadczyć można było w piątek w Stereo Krogs.

joomplu:46862

Sala w większości wypełniła się, gdy na scenę wszedł zespół i od pierwszych minut publika śpiewała wraz z nimi. Przy szybszych utworach tworzyło się szaleńcze pogo, a ludzie byli noszeni na rękach, jak na prawdziwy rockowy koncert przystało. Z głośników usłyszeć można było nuty nowszych jak i starszych utworów. Nie zabrakło klasyków: „Party”, „Obudź się” czy „Biedronka”. Na zakończenie również doszło do kontrolowanego „zniszczenia” sprzętów muzycznych.

Przedział wiekowy był ogromny – od starszych osób pamiętających początki zespołu po najmłodszych co dopiero poznają klasykę rocka. Wszyscy jednak po równo skakali i zdzierali gardła. Widać że jeszcze nie jedno pokolenie wychowa się na muzyce Oddziału. Ci, którzy nie mogli pojawić się w łódzkim klubie następną okazję, by usłyszeć zespół będą mieli dopiero w Sylwestra. Następny koncert Oddział Zamknięty zagra podczas imprezy miejskiej w Warszawie.

Zobacz także:

Ocean w Stereo Krogs (foto)

Tabu w Stereo Krogs (foto)

Koniec Świata w Stereo Krogs (foto)

Artrosis w Stereo Krogs (foto)

PODZIEL SIĘ
POWIĄZANE POSTY
IMG_7428
Hanimal w Scenografii (foto)
DSC_5186
Orquestra Tipica El Artone w Teatrze Muzycznym (foto)
IMG_1200
Afromental i Normalsi na Piotrkowskiej (foto)

ZOSTAWIĆ KOMENTARZ

*