ŁódźDesign 2010 – przegląd portfolio

LODZ_DESIGNDo 20 września br. można przesyłać swoje propozycje w ramach nadchodzącego Festiwalu Łódź Design 2010.

Przegląd portfolio to bardzo popularna i atrakcyjna forma przedstawienia własnej pracy specjalistom w wybranej dziedzinie. 4. Międzynarodowy Festiwalu Designu w Łodzi – LDZIGN 2010 po raz pierwszy w Polsce oferuje taką możliwość w dziedzinie wzornictwa. Wydarzenie to skierowane jest do studentów, absolwentów szkół artystycznych oraz projektantów, którzy debiut mają już za sobą.

Bezpośrednie spotkania z profesjonalistami w dziedzinie designu, m.in. kuratorami, managerami produktów, projektantami oraz producentami dają możliwość zweryfikowania umiejętności, wiedzy i sposobu prezentacji projektów. Poddanie portfolio merytorycznej ocenie recenzentów stwarza szansę weryfikacji zaprezentowanych pomysłów i może zaowocować m.in.: wdrożeniem pomysłu do produkcji, propozycją wystawy bądź publikacją. Wybór uczestników zostanie dokonany na podstawie nadesłanych zgłoszeń.

W gronie recenzentów znajdą się między innymi: Maria Cristina Didero, Małgorzata Szczepańska, Oskar Zięta.

 
Każda z osób uczestniczących w przeglądzie spotka się z 5 wybranymi przez siebie ekspertami. Czas pojedynczej sesji z recenzentem to 30 minut. Informacje zamieszczone w biografiach recenzentów pomogą wam wybrać osoby, których działalność jest zbieżna z waszymi zainteresowaniami i potrzebami. Zapisy do konkretnych recenzentów odbywają się on-line i decyduje kolejność zgłoszeń.  Przegląd odbywa się w godzinach 10:00-17:00. W tym czasie zaplanowana jest półgodzinna przerwa.

Najpóźniej do 1 października na stronie Łódź Design  zostanie ogłoszona  lista osób zakwalifikowanych do przeglądu.

Informacje o sposobie rejestracji można znaleźć na stronie festiwalu.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *