gala_dyplomowa_asp_20161012_1812633206W październiku Łódź będzie gospodarzem największego wydarzenia modowego dla młodych projektantów w Polsce. Miasto wspólnie z Akademią Sztuk Pięknych im. Władysława Strzemińskiego w Łodzi stawia na najzdolniejszych projektantów – nie tylko z Polski, ale z całego świata – którzy w głównym konkursie powalczą o rekordową w Europie nagrodę 30 000 €.

Współpraca miasta i Akademii Sztuk Pięknych wkrótce zaowocuje organizacją największego wydarzenia modowego skierowanego przede wszystkim do młodych twórców. Zaufany partner w postaci ASP to dla miasta gwarancja doświadczenia, jakości i rzetelności wydarzenia.

Łódź Young Fashion odbędzie się 19-22 października 2017 r. Główny konkurs dla projektantów wiąże się z przyznaniem zwycięzcy rekordowej nagrody w wysokości 30 000 €. Miasto, tak jak w latach poprzednich, gwarantuje finansowanie na poziomie miliona złotych na edycję.

– Wspólnie z ASP tworzymy nową markę wydarzenia, stawiamy na młodych projektantów z Polski i ze świata. Naszą ambicją jest, aby Łódź Young Fashion był najważniejszą imprezą w światowym kalendarzu dla młodych talentów – mówi wiceprezydent Krzysztof Piątkowski.

Oprócz konkursu głównego, w ramach Łódź Young Fashion odbędzie się szereg wydarzeń towarzyszących: pokazy mody (również tematyczne), warsztaty, wystawy. Organizatorzy zaproszą gości zarówno do siedziby ASP, jak i do innych atrakcyjnych łódzkich przestrzeni.

– Już od dłuższego czasu przymierzaliśmy się do zorganizowania dużego wydarzenia modowego, a we współpracy z miastem i Łódzkim Centrum Wydarzeń jesteśmy w stanie stworzyć coś wielkiego. Poprzez wydarzenie z tak atrakcyjną nagrodą, dzisiejsi utalentowani studenci już za chwilę mogą się stać znaczącymi nazwiskami w branży modowej. Uczelnia posiada rozległe kontakty ze środowiskiem akademickim na całym świecie, potrafimy wyłowić młode talenty, angażować środowisko i zamierzamy zaprosić najzdolniejszych z całego świata. Mamy też na myśli kilku dużych partnerów branżowych – podkreśla rektor Akademii Sztuk Pięknych w Łodzi, prof. Jolanta Rudzka-Habisiak.

Postawienie na młodych projektantów i wysoka nagroda mają spowodować, że Łódź będzie stanowić pierwszy poważny przystanek na zawodowej ścieżce tych najzdolniejszych. Akademia Sztuk Pięknych zaprosi do udziału w konkursie uczelnie z całego świata. – Liczę, że za sprawą Łódź Young Fashion znacznie powiększy się grono tych, którzy będą mogli powiedzieć „Moje pierwsze sukcesy zawdzięczam Łodzi”. To wyjątkowa szansa dla promocji miasta na lata – mówi Iza Zbonikowska, dyrektor Łódzkiego Centrum Wydarzeń.

Wkrótce ogłoszone zostaną szczegóły dotyczące zgłoszeń do konkursu głównego.

PODZIEL SIĘ
POWIĄZANE POSTY
_MG_6915
Złota Nitka 2016 (foto)
FashionPhilosophy Fashion Week Poland 2011: Hexeline (foto)
Zaprojektuj gadżet dla Łódź Design Festival

ZOSTAWIĆ KOMENTARZ

*