Łódź Young Fashion Award 2017 (foto)

IMG_7255_kopiuj21 października br. odbyła się gala finałowa pierwszej edycji międzynarodowego konkursu Łódź Young Fashion Award. Kolekcje pokazane na wybiegu Centrum Promocji Mody zachwyciły jurorów i zgromadzoną publiczność. Konkurs wygrała Chen Zhi z Chin. Nagrodę główną – statuetkę Manequine oraz 30 tys. euro – wręczyła jej jedna z Jurorek Konkursu, Dyrektor Zarządzająca Francuskiego Instytutu Mody – Sylvie Ebel.

– Mam nadzieję, że Łódź Young Fashion, które stworzyliśmy razem z Akademią Sztuk Pięknych stanie się wydarzeniem kultowym. Wierzę, że dzięki Łódź Young Fashion młodzi projektanci będą mogli stawiać pierwsze kroki w międzynarodowej karierze. – takimi słowami powitała gości Prezydent Miasta Łodzi Hanna Zdanowska.

Nagrodę główną przyznano Chen Zhi z Chin. Jej kolekcja wyróżniła się kolorowymi formami i specjalnie tworzonymi tkaninami, które powstały w poszanowaniu środowiska i przez zastosowanie zaawansowanych technologii.

-Gratulacje dla całego teamu Łódź Young Fashion, wykonaliście ogromną pracę, którą teraz należy kontynuować – powiedziała Dyrektor Zarządzająca Francuskiego Instytutu Mody Sylvie Ebel – Przede wszystkim jednak gratuluje 15 finalistom, to bardzo trudno wprowadzić do mody coś nowego, a Wam się to udaje. Zwycięzca jest jednak zawsze tylko jeden i tym zwyzięzcą jest w tym roku pochodząca z Hong-Kongu Chen Zhi.

Wyboru laureata dokonało międzynarodowe jury, w którym zasiadły takie osobowości jak japońska projektantka Junko Koshino, dyrektor Francuskiego Instytutu mody Sylvie Ebel,  polska top modelka Monika „Jac” Jagaciak, Dawid Tomaszewski, Tomasz Ossoliński, duet MMC – Ilona Majer i Rafał Michalak – czy Katarzyna Sokołowska.

IMG_7528_kopiuj

– Poziom konkursu był wyjątkowo wysoki. Na co dzień pracuje z wieloma uznanymi projektantami, którzy debiuty mają już dawno za sobą. Po kolekcjach, które zobaczyłam w Łodzi widzę, że rośnie im silna konkurencja – mówi Monika Jagaciak, polska topmodelka, która na wydarzenie przyleciała specjalnie z Nowego Jorku.

Wydarzenie Łódź Young Fashion 2017 zwróciło uwagę całego świata mody w kierunku Łodzi. Jego punktem kulminacyjnym zaś – galą finałową Łódź Young Fashion Award 2017 – organizatorzy imprezy udowodnili, że takie przedsięwzięcia są potrzebne i że miasto Łódź oraz ASP im. Wł. Strzemińskiego mają wszystko, co potrzeba, by stworzyć międzynarodowy konkurs na wysokim poziomie.

– Jesteśmy dumni, że dzięki wspólnemu wysiłkowi powołaliśmy do życia konkurs, który przyciągnął do Łodzi tak wiele międzynarodowych jak i polskich talentów. Każdy z finalistów zyskał możliwość zaprezentowania się przed wybitnym gronem jurorskim, które w kuluarach długo zachwycało się wysokim poziomem kolekcji. Jesteśmy przekonani, że Łódź Young Fashion Award wraz z całym wydarzeniem Łódź Young Fashion na stałe wpiszą się w światową mapę mody, a sam Festiwal stanie się źródłem największych talentów projektowych w kraju i za granicą – komentuje JM Rektor ASP im. Władysława Strzemińskiego w Łodzi, prof. Jolanta Rudzka Habisiak.

Międzynarodowy konkurs Łódź Young Fashion Award 2017 skierowany jest zarówno do profesjonalnych projektantów, jak i debiutantów – artystów związanych ze szkołami mody, uczelniami artystycznymi i freelancerów, urodzonych po 1987 r. Główna nagroda – 30 tys. euro – stawia go wśród największych konkursów dla projektantów na świecie. Tematem tegorocznej edycji były „Emocje”.

/fot. Natalia Zdziebczyńska

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *