Łódź Young Fashion 2017 – Łódź na mapie światowej mody

lodz_young_fashion10 partnerów instytucjonalnych, liczne warsztaty, wykłady, wydarzenia specjalne w trakcie 4 dni poświęconych modzie, 3 konkursy dla projektantów, 20 metrowy wybieg oraz 30 tys. euro nagrody głównej – tak w liczbach prezentuje się tegoroczny festiwal Łódź Young Fashion, który zawładnie stolicą polskiej mody już 18 października br.

Miasto polskich projektantów mody – na to określenie każdy bez wahania wskaże Łódź. Między innymi z tego powodu w nowy projekt – Łódź Young Fashion – zaangażowały się największe instytucje kulturalne i edukacyjne miasta, współtworząc jego program. Wśród Partnerów tego wyjątkowego wydarzenia znalazły się m.in. Politechnika Łódzka, PWSFTviT w Łodzi, Uniwersytet Medyczny czy Akademia Muzyczna im. G. i K. Bacewiczów w Łodzi, a to tylko początek długiej listy współtwórców wydarzenia.

Wydział Technologii Materiałowych i Wzornictwa Tekstyliów Politechniki Łódzkiej na tegoroczny Festiwal przygotował szereg warsztatów, jak: Design Thinking, „FabLab – Uszyj swoją osobowość” i „Obrazy malowane żakardem”. Ponadto, WTMiWT zaprezentuje wykłady „Być dobrze zasznurowaną. Gorset w dziejach mody” oraz „Tekstronika w ubiorze”.

Łódzka Filmówka przez cały czas trwania Festiwalu będzie realizowała ujęcia do reportażu na jego temat. Z kolei Uniwersytet Medyczny w Łodzi przedstawi wykład nt. głównych zasad prawidłowego, a przede wszystkim zdrowego odżywiania wśród osób trudniących się modelingiem. Koncertami podczas Gali Dyplomowej Katedry Ubioru łódzkiej ASP oraz Gali Finałowej konkursu ŁÓDŹ YOUNG FASHION AWARD 2017 uświetni orkiestra Akademii Muzycznej w Łodzi.

To jednak tylko początek atrakcji! Instytut Włókiennictwa przygotował warsztaty oraz wykład, prezentujące najnowsze trendy tkaninowe o nazwie Textile Trend. Co więcej, Centralne Muzeum Włókiennictwa przedstawi wykład zatytułowany „Moda na trampolinie – tradycja i nowoczesność. Sekrety ubiorów z lat 1900–1939″, który poprowadzi Katarzyna Witas – Główny Kurator Centralnego Muzeum Włókiennictwa w Łodzi. W trakcie trwania Festiwalu odbędą się pokazy filmów o tematyce modowej, organizowane przez Muzeum Kinematografii oraz edycja specjalna targów mody, sztuki nowoczesnej i żywności Towary.

Wyjątkowym partnerem Łódź Young Fashion jest Wojewódzkie Wielospecjalistyczne Centrum Onkologii i Traumatologii im. M. Kopernika w Łodzi, które wspólnie z Fundacją Pełną Piersią odpowiedzialne są za organizację Bra Day – Breast Reconstruction Awareness Day, zwanym w Polsce Dniem Informacji o Rekonstrukcjach Piersi. Celem tej międzynarodowej akcji, zainicjowanej w 2011 r. w Kanadzie, jest upowszechnienie wiedzy o metodach rekonstrukcji piersi, traktowanej jako integralna część leczenia kobiet chorych na raka piersi. W tym roku Centrum, Fundacja oraz ASP przedstawią efekty sesji zdjęciowej Amazonek, wyjątkowych kobiet, które zaprezentują się na wybiegu, w kreacjach polskich marek modowych.

Jednym z przedsięwzięć towarzyszących ŁYF 2017 jest także Academy of Young Designers, w ramach którego odbędą się następujące warsztaty:
• Warsztaty ilustracji Fashion Drawing
• Warsztaty dziennikarstwa modowego Fashion Writing
• Warsztaty projektowania biżuterii Fashion Jewellery
• Warsztaty fotografii Fashion Photography
• Warsztaty dotyczące prawa autorskiego Fashion and Copyright.

Prezentowane wydarzenia posiadają status potwierdzonych. Szczegółowy harmonogram Łódź Young Fashion 2017 zostanie przedstawiony we wrześniu br.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *