LSTORY-dk-2463Z sukcesem powrócił na scenę Akademii Muzycznej w Łodzi musical Włodzimierza Korcza „Łódź Story”, przygotowany w nowej aranżacji na kameralny zespół instrumentów, z nową obsadą śpiewaków i tancerzy. Po raz kolejny już musical został przyjęty entuzjastycznie przez publiczność, która premierę nowej wersji nagrodziła owacjami na stojąco (22 listopada). Na kolejne przedstawienia Akademia zaprasza do swojej Sali Koncertowej przy ul. Żubardzkiej w dniach: 5, 6 i 7 grudnia 2016 oraz 17 stycznia, 4 i 5 marca 2017 roku.

Krytycy nazywają „Łódź Story” rasowym musicalem z zapadającymi w pamięć tematami muzycznymi. Publiczność wychodzi ze spektakli, nucąc melodie „Chcę się bawić”, „Świt nad Księżym Młynem”, „Ciuch” i przede wszystkim finałowy numer „Z łódeczki Łódź”.

Młodzi artyści – studenci Akademii Muzycznej w Łodzi – przygotowali nową wersję musicalu pod kierunkiem Beaty Redo-Dobber (inscenizacja, reżyseria, scenografia, kostiumy) oraz Michała Kocimskiego (kierownictwo muzyczne). To realizatorzy, którzy byli współtwórcami sukcesu prapremierowych spektakli z grudnia 2013 roku, chwalonych przez krytyków za energię o mocy elektrowni atomowej.

Pozytywny ładunek energii wyczuwa się ze sceny również i w nowej wersji. Sukces przedstawienie zawdzięcza zaangażowanym i energicznym aktorom-solistom, którzy biorąc udział w realizacji, doskonalą swoje sceniczne umiejętności. Świetnie przygotowany przez Marię Hubluk-Kaszubę chór złożony ze studentów Akademii wzbogaca wokalny i dramaturgiczny przebieg spektaklu. Oprawę instrumentalną w nowej wersji „Łódź Story” zapewnia kameralny zespół instrumentalistów, a taneczną żywiołowością oczarowują studenci kierunku choreografia.

Musical operowy „Łódź Story” został napisany na zamówienie Akademii Muzycznej w Łodzi przez Włodzimierza Korcza, jej absolwenta, uznanego kompozytora, aranżera i pianistę. Partytura powstała w 2012 roku do libretta Moniki Partyk, krakowskiej poetki, krytyka i teoretyka muzyki. Prapremiera musicalu odbyła się 14 grudnia 2013 roku w ramach pierwszej edycji AŻ Festiwalu, zorganizowanego na otwarcie nowej Sali Koncertowej Akademii przy ul. Żubardzkiej. Musical prezentowano na scenie uczelni od grudnia 2013 do kwietnia 2014 roku – zawsze przy nadkompletach publiczności!

Łódź Story nawiązuje do przeszłości i teraźniejszości Łodzi. Bohaterami sztuki są m.in.: Karol Poznański – syn Izraela Poznańskiego, zwanego niegdyś „królem łódzkiej bawełny”, i pracownicy jego zakładów. Akcja musicalu rozpoczyna się w „mieście tkaczy” na początku XX wieku. Pomiędzy Poznańskim a jedną z tkaczek rodzi się uczucie będące przyczyną późniejszych zdarzeń, które znajdują dopełnienie we współczesności. Akcja toczy się na tle najbardziej znanych miejsc Łodzi, widocznych w trakcie przedstawienia w projekcjach wideo. W spektaklu wykorzystano fragmenty filmu Ziemia obiecana Andrzeja Wajdy. Mottem przedstawienia są słowa będące dewizą miasta – „Ex navicula navis” („Z łódeczki łódź”), które można odnaleźć w dawnych herbach i pieczęciach Łodzi.

Po premierze zaplanowano jeszcze siedem przedstawień Łódź Story:
5 grudnia 2016, poniedziałek, godz. 18.00 | bilety: 20 zł, 10 zł
6 grudnia 2016, wtorek, godz. 18.00 | bilety: 20 zł, 10 zł
7 grudnia 2016, środa, godz. 18.00 | bilety: 20 zł, 10 zł
17 stycznia 2017, wtorek, godz. 18.00 | bilety: 20 zł, 10 zł
4 marca 2017, sobota, godz. 18.00 | bilety: 20 zł, 10 zł
5 marca 2017, niedziela, godz. 18.00 | bilety: 20 zł, 10 zł
3 kwietnia 2017, poniedziałek, godz. 18.00 | wstęp z zaproszeniami
Sala Koncertowa Akademii Muzycznej w Łodzi, ul. Żubardzka 2a

PODZIEL SIĘ
POWIĄZANE POSTY
ptaki_left_graphic
Teatr Chorea w Meyerhold Center w Moskwie
Abonent_czasowo_dostepny_glowna
Abonent czasowo dostępny w AOIA (foto)
t5
Letnia Scena 2014: Takaja (foto)

ZOSTAWIĆ KOMENTARZ

*