LogorestaurantBądźmy towarzyscy i chodźmy do Restauracji! Zbierz Bliskich, Przyjaciół i Współpracowników – przed Wami popisowe trzydaniowe doświadczenia restauracyjne w najlepszych Restauracjach, w festiwalowej cenie 39zł. Festiwal już od 21 do 30 października.

W Festiwalu wezmą udział najlepsze i najbardziej uwielbiane przez Gości Restauracje w Łodzi, czyli: American Bull, Angelo Ristorante, Bawełna, Campoverde, Cztery Ściany, Da Vella per Amici, Dzika Kaczka (Stacja Nowa Gdynia***), Filharmonia Smaku, Gronowalski, Klub Wino, Kolory Wina (NoBo Hotel***), LaVende Manufaktura, Lokal, MITMI restobar, MOTYWY, Nowa Łódź, Piknik Restauracja, Quale Restaurant, Restauracja Łódzka (Holiday Inn****), Restauracja u Kretschmera (Tobaco Hotel), Revelo, Sendai Sushi, Señoritas Restaurant & Lounge, Spółdzielnia, STARE KINO by Antoine Lopez, Szpulka Bar&Bistro, Szwalnia Smaków – Słodka Nić, Szyby Lustra.

Regularne i zdrowie odżywianie od dawien dawna kojarzone jest ze zdrowym, długim i szczęśliwym życiem. Tymczasem najnowsze badania wskazują, że dla długiego i zdrowego życia ważne są nie tyle zdrowie posiłki, co spożywanie ich z bliskimi. Poczucie samotności negatywnie wpływa na stan zdrowia, a dobre relacje z innymi sprawiają, że jesteśmy szczęśliwsi i zdrowsi. Podczas, gdy “zdrowa dieta” wciąż nie została zdefiniowana podtrzymywane zdrowe relacje w rodzinie i z przyjaciółmi wskazywane są jako fundament szczęścia i zdrowia również przez Papieża Franciszka.

Jak pokazują np. omawiane szeroko także w polskich mediach badania kanadyjskiej badaczki Susan Pinker “osoby towarzyskie, które spotykają się regularnie w stałym gronie, choćby po to, żeby coś zjeść i poplotkować, mają większe szanse na dłuższe życie niż te, które rzuciły palenie, schudły czy regularnie  ćwiczyły”. Na szczęście jak pokazują badania i raporty opisujące polskie restauracje, Polacy coraz częściej i chętniej spędzają wolny czas z bliskimi, znajomymi i współpracownikami przy restauracyjnych stołach.

W związku z powyższymi informacjami, ideą przewodnią jesiennego festiwalu zostało hasło „Towarzyskość to zdrowie!”. Festiwal jest idealną okazją, aby odwiedzić najlepsze Restauracje w naszym mieście, spotkać się w nich z Bliskimi i spędzić wyjątkowy czas przy stole. Aby jeszcze bardziej rozbudzić polską towarzyskość, organizatorzy promują liczniejsze wspólne wyjścia na Festiwal. Przy Rezerwacji 8-osobowego stolika ósmy Gość odwiedza Restaurację za darmo. W ramach Festiwalu odbędzie się także przedsprzedaż książki kucharskiej “Najlepsze PRZEPISY Najlepszych RESTAURACJI”, która już w listopadzie ukaże się nakładem festiwalowego wydawnictwa.

Wydarzenia towarzyszące:

„Sześć Kolorów Herbaty” z Restaurant Week
Daleko Blisko, ul. Piotrkowska 138/140

Restaurant Week i Klubokawiarnia „Daleko Blisko” zaprasza na spotkanie wprowadzające uczestników w złożony i pozornie skomplikowany świat herbaty: świat odmian, gatunków, rodzajów i tradycji ich spożywania. Podczas wykładu poznamy nie tylko legendy o prapoczątkach herbacianej tradycji w Chinach, również dowiemy się, dzięki moderowanym degustacjom, czym właściwie różni się herbata zielona od herbaty oolong, dlaczego pu-erh nie powinien być nazywany herbatą czerwoną oraz czym dla Chińczyków są „nasze” herbaty czarne a także które z herbat najlepiej smakują świeże, a które dojrzewają przez lata – jak dobre wino.

Prowadzący – Wojciech Woźniak – herbatą interesuję się już ponad 15 lat. „Zetknięcie się z dobrą, liściastą herbatą miało miejsce wtedy, gdy w mojej rodzinnej miejscowości powstała na krótko mała herbaciarnia. Różnorodność smaków, zapachów, wyglądu liści uruchamiała we mnie chęć do poznawania regionów: ich tradycji upraw i typowych gatunków herbaty. Lata rozwoju pasji doprowadziły mnie do spełnienia mojego największego marzenia: w 2015 roku powstał sklep TheTea.pl, na łamach którego pragnę dzielić się z innymi miłośnikami camellia sinensis interesującymi, naturalnymi gatunkami. Moje ulubione herbaty to te, które pijam z przyjaciółmi!”.
godz.: 19.00
26.09.2016 r. (środa)
Wstęp wolny

Degustacja Piw Rzemieślniczych, Food pairing

Jesteś świeży w temacie piw kraftowych? Chciałbyś spróbować nowych, piwnych smaków i przy okazji liznąć nieco teorii? Mamy coś dla Ciebie! Piwoteka Narodowa wspiera Łódź Restaurant Week 2016. Towarzyskość to Zdrowie! (21-30.10) i ma przyjemność zaprosić Was na darmową degustację piw rzemieślniczych, która odbędzie się 25.10.2016 (wtorek) o godzinie 19. Do spróbowania przygotowaliśmy 5 próbek (4 z piwami polskimi oraz 1 z piwem zagranicznym). Opowiemy kilka ciekawostek, odpowiemy na wszelkie Wasze pytania odnośnie piwa, a także powiemy kilka słów o food pairingu i o tym, do jakich dań pasują degustowane przez Was piwa.

Dla wszystkich uczestników kupony rabatowe na 25% zniżki do wykorzystania w pubie Piwoteka Narodowa. Rozlosowany zostanie również kupon na darmowe lane piwo z Browar Piwoteka. Liczba miejsc mocno ograniczona! Dokładniej mówiąc miejsc jest 15 🙂 Decyduje kolejność zgłoszeń!

Zgłoszenia: mailowo rezerwacje @piwoteka.pl | FB.com/PiwotekaNarodowa

Fit and Jump by Restaurant Week – free
Fit and Jump Łódź Śródmieście Pomorska 40, 91-408 Łódź

Siostry ADIHD już drugi raz jako ambasadorki wspierają festiwal Łódź Restaurant Week 2016. Towarzyskość to Zdrowie! (21-30.10). Jednak tym razem z podwójną siłą, ponieważ dołączyliśmy MY- Fit and Jump Łódź Śródmieście przy Pomorskiej 40. W ziązku z tym zapraszamy Was na DARMOWY trening z niespodziankami, który odbędzie się 21.10 o godzinie 19:00. Trening poprowadzi kilka instruktorek 😀 Rezerwujcie dla nas 1,5h 😀 Poza tym restauracja DaVella per Amici przygotuje zdrowe przekąski i koktajle, które zjemy oczywiście po treningu 🙂

Uwaga!! Ilość miejsc ograniczona.
ZAPISY na FB bądź pod nr tel: 731 850 780 (Norbert)
facebook.com/fitandjumplodzsrodmiescie/?fref=ts

Zachęcamy oczywiście do udziału w Festiwalu, my tam na pewno będziemy 😀
Na czym polega sam festiwal???

▪ Na www.restaurantweek.pl rezerwujcie stolik w wybranej przez siebie restauracji
▪ wybieracie jedno z dwóch przygotowanych przez restaurację menu
▪ wybieracie dzień i godzinę rezerwacji
▪ dokonujecie przedpłaty 39,00 zł (za trzy dania) za pomocą przyjaznego systemu rezerwacji stolików!
…i widzimy się przy stole!

DODATKOWO, do każdej jednej zakupionej rezerwacji, macie darmowe wejście na zajęcia Fit and Jump Łódź-Śródmieście do wykorzystania do końca listopada 2016r.
YEAH!!! Pozdrawiamy HAVE A FIT AND JUMP DAY! P.S. Oczywiście oprócz przekąsek nie obędzie się bez losowania giftów odFit and Jump 😀

Pokaz specjalny z Restaurant Week „Kwiat wiśni i czerwona fasola”
Kino Charlie, ul. Piotrkowska 203/205

Restaurant Week i Kino Charlie zapraszają na pokaz specjalny genialnej koprodukcji o tematyce kulinarnej prosto z Japonii.

„Kwiat wiśni i czerwona fasola”
reż. Naomi Kawase / dramat / Francja, Japonia, Niemcy 2015

Film otwarcia sekcji „Un Certain Regard” na 68. Międzynarodowym Festiwalu Filmowym w Cannes. Doceniana przez krytykę na całym świecie oda do prostych życiowych przyjemności. Sentaro po odbyciu kary w więzieniu zostaje menadżerem baru serwującgo dorayaki – japoński deser składający się z naleśników przekładanych słodką pastą z czerwonej fasoli. Wkrótce potem zatrudnienie znajduje tam starsza kobieta, Tokue, do której początkowo mężczyzna odnosi się sceptycznie. Sentaro po spróbowaniu jej pysznej pasty z czerwonej fasoli, przyjmuje ją do pracy. Dorayaki zyskuje coraz więcej miłośników, a biznes zaczyna kwitnąć.

godz.: 19.30

27.10.2016 r. (czwartek)
Wstęp: 18 zł (bilet normalny) / 15 zł (bilet ulgowy)

PODZIEL SIĘ
POWIĄZANE POSTY
plakat3
Broadway Dates II – informacje
300x250
Targi Kariera IT 2015
LODZ_KWIECIEN_PLAKAT_AWERS_1
Ubieramy pomniki na Piotrkowskiej

ZOSTAWIĆ KOMENTARZ

*