lodzpomagaW piątek, 22 sierpnia o godz. 18 w Luce rozpocznie się charytatywny koncert pod hasłem  Łódź Pomaga Artiemu. Bilety kosztują 30/20 zł.

Wystąpią: Enclose – Post grunge, hard rock – Lublin, Thy Disease – Industrial / Groove – Kraków, Kaatakilla – Rock / Metal – Łódź, Valkenrag – Melodic Death Metal – Tomaszów Mazowiecki, Wild Pig – Rock – Warszawa i Hanza – Rock – Warszawa.

Arti – czyli Artyom Serdyuk, bo o nim mowa – urodzony w Białorusi muzyk udzielający się w wielu projektach, współpracujący z zespołami m.in. Thy Disease, Deathbringer, Disloyal, Woe Unto Me i szeregu innych, wieloletni animator sceny undergroundowej na terenach byłego bloku wschodniego, promujący z niesłabnącą energią polską kulturę muzyczną. Fan ekstremalnych dźwięków, zawsze spieszący z pomocą, wiedzą i doświadczeniem przy organizacji wszelakich przedsięwzięć metalowych, ale przede wszystkim nasz bardzo dobry kompan i przyjaciel, z którym wspólnie organizujemy trasy i koncerty w Europie od wielu lat.

W 2012 roku okazało się, że cierpi on na wirusowe zapalenie wątroby typu C. WZW C to choroba zakaźna, która spowodowana przez wirusa zapalenia wątroby typu C zajmuje głównie wątrobę. Często przebiega bezobjawowo, ale jego przewlekła postać może prowadzić do marskości wątroby. Standardowymi lekami przeciwko wirusowi HCV jest interferon pegylowany alfa-2 oraz rybawiryna. U chorych, u których rozwinie się marskość lub rak wątroby, konieczny może być przeszczep wątroby, po którym zakażenie mimo wszystko powraca.

Obecnie u Artiego zdiagnozowano zwłóknienie wątroby trzeciego stopnia, które jest ostatnim etapem przed wystąpieniem marskości wątroby. Konieczny jest kolejny rok leczenia, tym razem za pomocą innego – skuteczniejszego leku – interferonu pegylowanego, który jest czterokrotnie droższy – potrzebne na ten cel jest 12000 Euro.

PODZIEL SIĘ
POWIĄZANE POSTY
moskwa
Moskwa w Stereo Krogs
tau
TAU w Scenografii
Burning Down the House 18 w DOMu

ZOSTAWIĆ KOMENTARZ

*