IMG_2019

Od 14 listopada do 15 grudnia w Centralnym Muzeum Włókiennictwa można oglądać ekspozycję Łódź – Norrköping – miasta włókniarzy 1950-1970. Jej kuratorem jest Agnieszka Szygendowska. Dotyczy ona realiów życia i pracy w dwóch ośrodkach włókienniczych, czyli Łodzi oraz szwedzkim Norrköping po zapadnięciu w Europie „żelaznej kurtyny”

Projekt składa się z dwóch części. Z jednej strony tohistorie zapamiętane, zestawione w formie prezentacji multimedialnej zawierającej wybrane fragmenty wywiadów z dawnymi pracownikami fabryk włókienniczych obu miast, wzbogaconej fotografiami. Wywiady z łódzkimi włókniarzami przeprowadziły uczennice łódzkich szkół ponadpodstawowych pod opieką kuratora projektu.

Druga część projektu polega na zestawieniu obiektów materialnych w postaci wystawy przykładowych produktów tekstylnych (wzorniki i gotowe artykuły) powstałych w przedziale 1950-1970 w zakładach działających w Łodzi i Norrköping. Prezentowane fragmenty tkanin, przykłady wzornictwa, sukienki i inne elementy odzieży „opowiadają” o jakości, stylistyce i estetyce produkcji obu ośrodków.

PODZIEL SIĘ
POWIĄZANE POSTY
Plakaty_103_press
Łódź Design Festival 2014 – zapowiedź
IMG_8019
Prime Time 2014 w Centralnym Muzeum Włókiennictwa (foto)
05102012_022
Inspirujemy kolorem w Centralnym Muzeum Włókiennictwa (foto)

ZOSTAWIĆ KOMENTARZ

*