IMG_7264W przestrzeni OFF Piotrkowskiej możemy oglądać dwie wystawy towarzyszące tegorocznej edycji Łódź Design Festival. Są to Anatomia Europy. Ukraina, Rosja, Białoruś, którą można oglądać w Galerii OFF Piotrkowska oraz Wyrobki & Łowcy.B – Meble w swetrach kabareciarzy, która znajduje się w Meblotece Yellow.

Anatomia Europy. Ukraina, Rosja, Białoruś składa się z dwoch części. Pierwsza opiera się na pracach z porcelany, która dziś zaczyna odgrywać nowe role. Krucha i kapryśna materia dzięki niesionym treściom staje się kulturowym i politycznym manifestem. Maria Volokhova z Ukrainy, Tanya Klimenko z Rosji i Olia Gorohova z Białorusi. Kobiety. Tak jak Europa, Ukraina, Rosja i Białoruś. To prostymi słowami kobiet snuta opowieść o tożsamości i tradycji. O wolności i rewolucji. Druga część to obiekty stanowiące manifest pokolenia, któremu przyszło tworzyć w tych niezwykle trudnych czasach. Fizycznie odczuwalne fascynacje wewnętrznym światem człowieka jako inspiracja dla fantasmagorycznych kompozycji. Człowiek jako najbardziej idealna maszyna, jaką kiedykolwiek stworzono, Homo machine, którą od lat starają się manipulować systemy polityczne, społeczne i religijne. Na drugim biegunie cierpiąca, rozbita Europa. I dopóki, wyrzucone poza nawias, poszczególne części ciała będą chorować, organizm ten nie będzie w stanie funkcjonować prawidłowo.

joomplu:80223

Tworząc Meble w swetrach kabareciarzy na warsztat wzięto polskie meble z lat 60. o zdecydowanej stylistyce: charakterystyczne skośne nóżki i geometryczna bryła. Kolekcja tworzy spójną całość – wyposażenie pokoju dziennego. Każdy z „łowcowych” sweterków ma swój meblowy, kolorowy odpowiednik: komoda – Bartosz Gajda, stół – Bartosz Góra, fotel – Paweł Pindur, szafka pod tv – Sławek Szczęch, lampa z gazetnikiem – Maciek Szczęch, pufa – Mariusz Kałamaga. Prócz malowanych, znajdziemy również elementy dziergane na drutach. Meble poddano gruntownej renowacji i pomalowano ręcznie ekologicznymi farbami wodnymi.

PODZIEL SIĘ
POWIĄZANE POSTY
_MG_3723
Pokaz Oversize Fashion (foto)
galadyplomowa
Gala Dyplomowa Katedry Ubioru Akademii Sztuk Pięknych w Łodzi
DSC_3812
Pokaz mody odzieży służbowej w Hali Expo (foto)

ZOSTAWIĆ KOMENTARZ

*